;
Start | Nyheter | Lagen | Kalender & Resultat | Klubbinfo | Arenan | Historik | 600-klubben | Servicegrupp | Länkar | Webbutiken | Support | Press

Nšsta match
VS
Smederna Indianerna
Eskilstuna
Klockan: 19:00
Datum: 2016-06-28

Entrepriser 2016 (elitserien)
Vuxen (18+ Śr): 170:-
Ungdom (16-18 Śr): 80:-
Barn (0-15 Śr): fri entrť.
Parkering: gratis.
Lšktarplats: 40:-

Nšsta mŚnadsmŲte
Datum: 15 augusti
Tid: 19,00
Plats: Klubbstugan






Nšsta match - Elit B




ICA Maxi Arena
Klockan:
Datum:

Polska resultat - 2011
Lancuch Herbowy, Ostrow
2011-10-22
1. Antonio Lindbäck 11+2+3 (1,3,2,3,2)
2. Grzegorz Walasek 12+3+2 (S,3,3,3,3)
3. Kacper Gomólski 7+2+1 (0,2,3,2,0)
4. Lukasz Jankowski 14+3+0 (3,3,2,3,3)
5. Dawid Stachyra 12+U (3,1,2,3,3)
6. Robert Miskowiak 10+1 (2,1,3,2,2)
7. Sebastian Ulamek 9+1 (2,0,3,2,2)
8. Patryk Dudek 9+0 (3,2,S,1,3)
9. Roman Povazhny 7 (3,2,1,0,1)
10. Norbert Kosciuch 7 (1,1,1,2,2)
11. Adrian Gomólski 6 (2,1,2,1,0)
12. Ronnie Jamrozy 5 (2,0,1,1,1)
13. Lukasz Sówka 5 (1,2,1,0,1)
14. Kenneth Hansen 4 (1,3,F,-,-)
15. Michal Mitko 2 (0,0,S,1,1)
16. Mateusz Lukaszewski 0 (0,0,0,0,0)

Alfred Smoczyk Memorial, Leszno
2011-10-15
1. Janusz Kolodziej 15 (3,3,3,3,3)
1. Jaroslaw Hampel 11 (3,2,2,2,2)
3. Adrian Miedzinski 10+3 (1,3,1,2,3)
4. Patryk Dudek 10+2 (1,3,3,2,1)
5. Lukasz Jankowski 9 (2,3,0,3,1)
6. Robert Miskowiak 9 (2,1,3,3,0)
7. Damian Balinski 9 (3,0,2,1,3)
8. Przemyslaw Pawlicki 7 (3,T/T,1,3,0)
9. Maciej Janowski 7 (0,1,3,1,2)
10. Norbert Kosciuch 7 (2,2,F,1,2)
11. Grzegorz Zengota 6 (0,1,0,2,3)
12. Piotr Protasiewicz 6 (0,2,2,0,2)

13. Tobiasz Musielak 4 (1,0,2,1,0)
14. Krzysztof Jablonski 4 (1,2,S,0,1)
15. Adam Skórnicki 3 (2,0,1,0,S)
16. Kamil Adamczewski 2 (0,0,1,0,1)
17. Marcin Nowak 1 (1)
18. Slawomir Musielak - NS

Torun - Gorzow 50-40 (80-100)
2011-10-02
Torun 50 (80)
1. Chris Holder 12+2 (3,3,1*,2*,3,0)
2. Michael Jepsen Jensen 10+1 (2*,2,3,1,1,1)
3. Adrian Miedziński 10 (1,2,3,1,3)
4. Emil Pulczyński - R/R
5. Ryan Sullivan 13 (3,2,3,3,2)
6. Kamil Pulczyński 4+1 (2,0,0,2*,S)
7. Bartosz Pietrykowski 1+1 (1*,0,0)

Gorzow 40 (100)
1. Tomasz Gollob 9+1 (1,3,2,2*,1)
2. Artur Mroczka 4+1 (0,1,1*,2,F)
3. Matej Zagar 8 (2,3,1,0,2)
4. Niels Kristian Iversen 1 (0,1,0,0)
5. Nicki Pedersen 10+1 (1*,3,1,2,3)
6. Bartosz Zmarzlik 8 (3,2,0,3)
7. Adrian Cyfer 0 (0,-,0)

Bronsmatch 2 av 2

Turbina Balakowo - Wostok Wladywostok 48-45
2011-09-29
Turbina Balakowo 48
1. Roman Povazhny 10+1 (3,3,1,0,1*,2)
2. Wladimir Borodulin 3+2 (1*,0,1,1*,-)
3. Piotr Protasiewicz 10+1 (2,2*,1,2,2,1)
4. Andriej Kudriaszow 2 (U,-,-,2,-)
5. Denis Nosow - NS
6. Ilja Czalow 9+2 (3,3,1*,1,0,1*)
7. Emil Sajfutdinow 14 (1,3,1,3,3,3)

Wostok Wladywostok 45
1. Troy Batchelor 11+1 (2,1,3,2*,3,0)
2. Iwan Lysik 1+1 (1*,0,-,0,0)
3. Renat Gafurow 12+1 (2,2*,2,3,0,3)
4. Michal Lysik 0 (-,0,F,-,-)
5. Danil Litwinow - NS
6. Wadim Tarasienko 4+1 (0,0,3,0,1*,0)
7. Grigorij Laguta 17 (3,2,6",2,2,2)

" = Taktisk joker (dubblar poängen i det aktuella heatet)

Gorzow - Torun 60-30
2011-09-25
Gorzow 60
1. Tomasz Gollob 12+1 (3,2,2*,3,2)
2. Hans Andersen 1+1 (0,1*,-,-)
3. Matej Zagar 10+2 (2*,2*,3,3,0)
4. Niels Kristian Iversen 10+2 (3,3,1,2*,1*)
5. Nicki Pedersen 10 (3,3,1,1,2)
6. Bartosz Zmarzlik 14+1 (3,3,3,3,2*)
7. Adrian Cyfer 3 (1,1,1)

Torun 30
1. Chris Holder 7 (2,1,0,1,3)
2. Michael Jepsen Jensen 1+1 (1*,0,-,0)
3. Adrian Miedziński 8 (1,2,1,2,1,1)
4. Rune Holta 0 (0,U,0,0)
5. Ryan Sullivan 12 (2,3,2,2,0,3)
6. Kamil Pulczyński 2 (2,U,0,0)
7. Bartosz Pietrykowski 0 (0,-,0)

Bronsmatch 1 av 2

Torun - Leszno 49-41 (85-94)
2011-09-18
Torun 49 (85)
1. Chris Holder 10+1 (2*,2,3,3,0)
2. Michael Jepsen Jensen 9+1 (3,0,2*,3,1)
3. Adrian Miedziński 10+2 (2*,3,2,1,2*)
4. Rune Holta 6+1 (3,1,1*,1)
5. Ryan Sullivan 11+1 (2,3,1,2*,3)
6. Kamil Pulczyński 2 (2,0,0)
7. Bartosz Pietrykowski 1+1 (1*,0,0)

Leszno 41 (94)
1. Jarosław Hampel 12+2 (1,2,2*,2*,2,3)
2. Adam Skórnicki 0 (0,0,-,-)
3. Troy Batchelor 5 (0,2,3,0,0,0)
4. Damian Baliński 3+1 (1,1*,1,-)
5. Janusz Kolodziej 12+1 (3,3,3,1,0,2*)
6. Tobiasz Musielak 8 (3,1,0,3,1)
7. Kamil Adamczewski 1 (0,1,-)

Leszno - Torun 53-36
2011-09-11
Leszno 53
1. Jarosław Hampel 14+1 (3,3,3,2*,3)
2. Adam Skórnicki 3+1 (2*,1,0,S)
3. Troy Batchelor 10+1 (0,3,1*,3,3)
4. Damian Baliński 10+1 (3,2*,2,3,0)
5. Janusz Kołodziej 8+1 (2,1,2*,3,U)
6. Tobiasz Musielak 7 (3,3,1)
7. Kamil Adamczewski 1+1 (U,1*,0)

Torun 36
1. Rune Holta 4 (1,1,0,2,U)
2. Michael J. Jensen 2 (T/T,0,1,1,0,-)
3. Chris Holder 10+3 (1*,2*,2,2,2,1*)
4. Adrian Miedziński 2 (2,-,-,-)
5. Ryan Sullivan 14 (3,3,2,3,1,2)
6. Emil Pulczyński 3+1 (2,0,0,1*,U)
7. Kamil Pulczyński 1 (1,0,0)

Partävling, Rybnik
2011-09-04
Poängberäkning: 4-3-2-0

1 - Sverige 36
5. Antonio Lindbäck 20 (4,4,3,4,3,2)
6. Magnus Zetterström 16 (3,3,0,3,4,3)

2 - Polen I 35
1. Adrian Miedzinski 18 (2,S,4,4,4,4)
2. Grzegorz Walasek 17 (4,4,2,2,2,3)

3 - Ryssland 29
9. Grigorij Laguta 23 (4,4,4,4,3,4)
10. Renat Gafurow 6 (0,2,2,2,S,S)

4 - Danmark 25
7. Kenneth Hansen 11 (0,3,3,3,S,2)
8. Mads Korneliussen 14 (2,0,4,2,2,4)

5 - England 23
11. Jason Doyle 7 (2,F,S,2,3,S)
12. Lee Richardson 16 (3,3,3,S,4,3)

6 - Polen II 22
13. Sebastian Ulamek 15 (3,4,0,4,0,4)
14. Grzegorz Zengota 9 (2,2,3,0,2,-)

7 - Ukraina/Polen 17
3. Ronnie Jamrozy 9 (3,2,0,0,2,2)
4. Aleksandr Loktajew 8 (0,F,2,3,S,3)

Reserver:
15. Adam Pawliczek - NS
16. Mateusz Domanski 0 (0)

Czestochowa - Tarnow 49-41
2011-08-21
Czestochowa 49
1. Artiom Łaguta 3+1 (0,1,2*,0)
2. Peter Karlsson 12+1 (2,3,3,2,2*)
3. Grigorij Łaguta 12 (U,3,3,3,3)
4. Rafał Szombierski 7+1 (2,0,1,2,2*)
5. Daniel Nermark 8 (2,1,2,0,3)
6. Artur Czaja 5+1 (3,0,2*)
7. Marcel Kajzer 2+1 (1,1*,0)

Tarnow 41
1. Krzysztof Kasprzak 4+1 (1,1*,1,1)
2. Martin Vaculik 12 (3,2,3,3,1)
3. Sebastian Ułamek 7 (3,3,0,1,0)
4. Bjarne Pedersen 6+1 (1,2*,1,1,1)
5. Fredrik Lindgren 10 (3,2,2,3,0)
6. Tadeusz Kostro 2 (2,0,0)
7. Edward Mazur 0 (0,0,S)

Wroclaw - Torun 32-58
2011-08-14
Wroclaw 32
1. Kenneth Bjerre 8 (3,2,0,1,S,2)
2. Simon Nielsen 0 (0,-,-,-,-)
3. Tomasz Jędrzejak 1+1 (U,-,1*,0,0)
4. Dennis Andersson 6+2 (1,1*,1*,2,1,0)
5. Piotr Świderski 7 (1,1,3,2,F/-)
6. Maciej Janowski 10 (3,2,1,2,2)
7. Patryk Malitowski 0 (T/T,0,0)

Torun 58
1. Rune Holta 10+1 (1*,3,0,3,3)
2. Michael Jepsen Jensen 7 (2,0,2,3)
3. Chris Holder 10+3 (2*,2*,3,2*,1)
4. Adrian Miedziński 11 (3,3,1,3,1)
5. Ryan Sullivan 14+1 (3,3,3,2*,3)
6. Emil Pulczyński 3 (2,0,1)
7. Kamil Pulczyński 3+1 (1,2*,0)

Zielona Gora - Rzeszow 60-30
2011-08-14
Zielona Gora 60
1. Greg Hancock 8+2 (3,1*,3,1*,0)
2. Grzegorz Zengota 5+1 (1,2,0,2*)
3. Andreas Jonsson 11+3 (1*,3,2*,2*,3)
4. Jonas Davidsson 12+1 (2,2*,3,2,3)
5. Piotr Protasiewicz 12 (3,3,3,3,-)
6. Patryk Dudek 9+1 (3,1,3,2*)
7. Kacper Rogowski 3+1 (2*,0,1)

Rzeszow 30
1. Chris Harris 6 (2,1,0,1,2)
2. Maciej Kuciapa 0 (0,0,-,S)
3. Rafał Okoniewski 10+1 (3,2,2,1*,1,1)
4. Lee Richardson 0 (0,0,-,0)
5. Jason Crump 11 (2,3,2,1,3,0)
6. Dawid Lampart 3+2 (1,1*,0,0,1*)
7. Łukasz Kret 0 (0,-,0)

Gorzow - Rzeszow 51-39
2011-08-04
Gorzow 51
1. Tomasz Gollob 12 (3,3,3,3,U)
2. Artur Mroczka 4+2 (0,1,2*,1*)
3. Niels Kristian Iversen 7+2 (3,1*,1*,1,1)
4. Hans Andersen 7+1 (1,2,2,2*,S)
5. Matej Zagar 10 (2,3,3,2,F/-)
6. Bartosz Zmarzlik 8 (3,0,3,2)
7. Łukasz Cyran 3+2 (2*,1*,0)

Rzeszow 39
1. Chris Harris 11+1 (2,3,1*,2,2,1)
2. Maciej Kuciapa 1+1 (1*,0,-,0)
3. Rafał Okoniewski 7+1 (S,1*,0,3,3)
4. Lee Richardson 5 (2,2,1,0,-)
5. Jason Crump 14 (3,2,2,3,1,3)
6. Dawid Lampart 1 (1,0,0,0)
7. Łukasz Kret 0 (0,-,0)

Tarnow - Wroclaw 27-39
2011-07-31
Tarnow 27
1. Krzysztof Kasprzak 3+1 (2,S,1*)
2. Martin Vaculik 6+1 (1*,3,2,0)
3. Bjarne Pedersen 4+1 (2*,0,2)
4. Fredrik Lindgren 6+1 (3,2,1*)
5. Sebastian Ułamek 6 (2,2,0,2)
6. Tadeusz Kostro 1 (0,1)
7. Łukasz Lesiak 1 (1,0,0)

Wroclaw 39
1. Kenneth Bjerre 8+1 (3,3,2*)
2. Lasse Bjerre 0 (0,-,-,-)
3. Tomasz Jędrzejak 10 (1,3,3,3)
4. Dennis Andersson 1 (0,1,0)
5. Piotr Świderski 6 (1,2,3)
6. Maciej Janowski 8 (3,1,1,3)
7. Patryk Malitowski 6+1 (2*,3,0,1)

Zielona Gora - Tarnow 55-35
2011-07-17
Zielona Gora 55
1. Andreas Jonsson 12+2 (2*,3,3,1*,3)
2. Jonas Davidsson 8+1 (3,2*,0,2,1)
3. Greg Hancock 11+2 (3,2*,2*,3,1)
4. Grzegorz Zengota 6 (0,3,3,-)
5. Piotr Protasiewicz 6 (1,3,2,0,S)
6. Patryk Dudek 7+1 (3,1*,1,2)
7. Adam Strzelec 5+1 (2*,3,0)

Tarnow 35
1. Krzysztof Kasprzak 8 (1,1,3,1,2,0)
2. Martin Vaculik 0 (0,0,0,-)
3. Sebastian Ułamek 12+2 (2,2,1*,3,2*,2)
4. Bjarne Pedersen 4+2 (1*,1*,2,0)
5. Fedrik Lindgren 9 (2,T/T,1,3,3)
6. Łukasz Lesiak 2 (1,0,1,0)
7. Edward Mazur 0 (U,U)

Czestochowa - Gorzow 46-44
2011-07-17
Czestochowa 46
1. Grigorij Łaguta 12+1 (3,2,2*,2,3)
2. Artiom Łaguta 9+2 (1,1*,3,1*,3)
3. Peter Karlsson 5 (1,0,2,2)
4. Rafał Szombierski 6+1 (2,3,1*,0,0,)
5. Daniel Nermark 10 (2,3,3,2,U)
6. Artur Czaja 0 (0,0,0)
7. Marcin Bubel 4 (3,0,1)

Gorzow 44
1. Nicki Pedersen 10 (2,2,2,3,1)
2. Hans Andersen 2+2 (0,1*,1*,-)
3. Matej Zagar 6+1 (3,2,0,0,1*)
4. Niels Kristian Iversen 4 (S,S,1,1,2)
5. Tomasz Gollob 17 (3,3,3,3,3,2)
6. Łukasz Cyran 1+1 (1*,0,-)
7. Bartosz Zmarzlik 4 (2,1,0,1)

Zielona Gora - Rzeszow 45-45
2011-07-06
Zielona Gora 45
1. Greg Hancock 6 (1,2,3,0,S)
2. Grzegorz Zengota 7 (3,0,0,2,2)
3. Andreas Jonsson 14 (2,3,3,3,3)
4. Jonas Davidsson 3 (0,1,1,1)
5. Piotr Protasiewicz 9+1 (3,2,3,1*,S)
6. Patryk Dudek 3 (2,0,1)
7. Adam Strzelec 3+1 (1*,1,1)

Rzeszow 45
1. Chris Harris 10 (2,1,2,2,0,3)
2. Maciej Kuciapa 1+1 (0,0,1*,0,-)
3. Rafał Okoniewski - R/R
4. Lee Richardson 11+1 (3,u,2,3,2*,1)
5. Jason Crump 15 (2,3,3,2,3,2)
6. Dawid Lampart 8+1 (3,1,1*,2,1)
7. Łukasz Kret 0 (0,0,0)

Piotr Protasiewicz satte nytt banrekord i sitt första heat. I sitt sista heat fick han stopp i ledning.


Leszno - Gorzow 50-40
2011-07-03
Leszno 50
1. Janusz Kołodziej 9 (2,1,3,2,1)
2. Adam Skórnicki 5+1 (1*,3,1,0,0)
3. Troy Batchelor 11 (2,3,3,3,U)
4. Edward Kennett 2 (1,0,1,0)
5. Jarosław Hampel 15 (3,3,3,3,3)
6. Tobiasz Musielak 3+1 (1,T/T,2*)
7. Kamil Adamczewski 5 (3,1,1)

Gorzow 40
1. Nicki Pedersen 10 (3,2,2,1,2)
2. Artur Mroczka 1+1 (0,1*,-,-)
3. Niels Kristian Iversen 6+2 (S,2,1,F,1*,2*)
4. Matej Zagar 11 (3,0,2,2,3,1)
5. Tomasz Gollob 10 (2,2,2,1,3)
6. Bartosz Zmarzlik 2 (2,0,0,0)
7. Łukasz Cyran 0 (U,U,-)

Zielona Gora - Gorzow 50-40
2011-06-30
Zielona Gora 50
1. Greg Hancock 13 (1,2,2,3,2,3)
2. Rafał Dobrucki - R/R
3. Andreas Jonsson 14+1 (3,3,3,2,2,1*)
4. Jonas Davidsson 5+2 (0,1,1,1*,1*,1)
5. Piotr Protasiewicz 12+2 (2,3,2,1*,2*,2)
6. Patryk Dudek 5+1 (3,1*,1)
7. Adam Strzelec 1 (1,0,0)

Gorzow 40
1. Nicki Pedersen 13 (2,2,3,3,0,3)
2. Hans Andersen 0 (0,0,-,0)
3. Niels Kristian Iversen 5 (2,2,0,1)
4. Matej Zagar 5+2 (1*,1*,3,0)
5. Tomasz Gollob 14 (3,3,3,3,2)
6. Bartosz Zmarzlik 0 (T/T,S,0,0,0)
7. Łukasz Cyran 3 (2,1,0)

Bydgoszcz - Gniezno 57-32
2011-06-26
Bydgoszcz 57
1. Emil Sajfutdinow 11+1 (3,3,2*,3)
2. Tomasz Gapiński 12+1 (2*,1,3,3,3)
3. Robert Kościecha 11 (3,3,3,2,F)
4. Denis Gizatullin 5+2 (2*,2*,U,0,1)
5. Grzegorz Walasek 13+1 (3,3,3,2*,2)
6. Damian Adamczak 2 (2,0,-,0,-)
7. Mikołaj Curyło 3 (3,0,U)

Gniezno 32
1. Krzysztof Jabłoński 6+1 (1,0,1*,3,1)
2. Simon Gustafsson 1 (0,1,-,0)
3. Mirosław Jabłoński 3+1 (1,1*,0,1,-)
4. Michał Szczepaniak 6+1 (0,2,1,1*,2)
5. Scott Nicholls 11 (2,2,2,2,3)
6. Oskar Fajfer 1 (U,-,0,1,-)
7. Tai Woffinden 4+1 (U,1*,2,1,S)

Gorzow - Tarnow 51-39
2011-06-26
Gorzow 51
1. Nicki Pedersen 11 (3,3,2,3,S)
2. Artur Mroczka 1 (0,1,0,U)
3. Matej Zagar 11+1 (1,2,2*,3,3)
4. Niels Kristian Iversen 7+2 (0,1*,3,2*,1)
5. Tomasz Gollob 14 (2,3,3,3,3)
6. Bartosz Zmarzlik 4 (3,0,1)
7. Łukasz Cyran 3+1 (2*,1,0)

Tarnow 39
1. Bjarne Pedersen 4+2 (1*,0,1*,2)
2. Fredrik Lindgren 10 (2,3,2,2,1)
3. Krzysztof Kasprzak 10+2 (2*,2,3,1*,2)
4. Martin Vaculik 8+1 (3,1*,1,1,2)
5. Sebastian Ułamek 6 (3,2,1,0,0)
6. Tadeusz Kostro 1 (1,0,0)
7. Łukasz Lesiak 0 (T/T,U,U)

Grudziadz - Gniezno 40-49
2011-06-19
Grudziadz 40
1. Davey Watt 7+1 (1,2,1*,0,3)
2. David Ruud 13+1 (3,1*,2,3,1,3)
3. Tomasz Chrzanowski 8+1 (1,1,3,1,2*)
4. Daniel King 0 (0,0,-,-)
5. Krzysztof Buczkowski 8+3 (U,1*,2,2*,1,2*)
6. Mateusz Lampkowski 2 (2,S,-,0,-)
7. Andriej Kudriaszow 2 (0,2,S)

Gniezno 49
1. Krzysztof Jabłoński 10+1 (2,2*,3,3)
2. Simon Gustafsson 0 (0,-,-,-)
3. Mirosław Jabłoński 9 (3,3,3,0,0)
4. Michał Szczepaniak 6+1 (2*,0,0,3,1)
5. Scott Nicholls 10+1 (3,3,1,2*,1)
6. Kacper Gomólski 5+1 (1,2,0,U,2*)
7. Tai Woffinden 9 (3,3,1,2)

Rybnik - Daugavpils 47-42
2011-06-19
Rybnik 47
1. Sławomir Drabik 6 (2,0,3,1)
2. Daniel Pytel 4+1 (1*,2,1,U,-)
3. Andriej Karpow 11 (0,3,2,3,3)
4. Jesper B. Monberg 6 (3,1,0,T/T,2)
5. Antonio Lindbäck 11+1 (3,3,S,3,2*)
6. Mateusz Domański 2+1 (2*,0,-,-,0)
7. Aleksandr Loktajew 7+1 (3,2*,2,T/T)

Daugavpils 42
1. Kjastas Puodżuks 5 (0,2,1,2)
2. Maksim Bodanow - R/R
3. Roman Povazhny 10 (3,2,U,0,2,3)
4. Nicolai Klindt 7+1 (1*,1,2,3,0)
5. Joonas Kylmäkorpi 13+2 (1*,3,3,3,2*,1)
6. Andrzej Lebiediew 5+1 (T/T,2,1,1,1*)
7. Wadim Tarasienko 2 (1,0,1,U)


Leszno - Zielona Gora 46-44
2011-06-12
Leszno 46
1. Janusz Kołodziej 12+1 (3,3,3,0,1,2*)
2. Adam Skórnicki 4+2 (0,0,1,2*,1*)
3. Troy Batchelor 10+1 (1*,1,2,1,3,2)
4. Damian Baliński - R/R
5. Jarosław Hampel 16 (2,2,3,3,3,3)
6. Tobiasz Musielak 1 (U,1,0,0)
7. Kamil Adamczewski 3 (2,F,1)

Zielona Gora 44
1. Greg Hancock 12 (2,3,2,2,3,0)
2. Jonas Davidsson 1+1 (1*,0,0,-,0,-)
3. Andreas Jonsson 8+1 (0,2,2*,1,0,3)
4. Rafał Dobrucki - R/R
5. Piotr Protasiewicz 14 (3,2,3,3,2,1)
6. Patryk Dudek 6+2 (3,1*,0,2*,0)
7. Adam Strzelec 3 (1,1,1)

Tarnow - Rzeszow 55-35
2011-06-12
Tarnow 55
1. Krzysztof Kasprzak 9+2 (3,2,1,1*,2*)
2. Martin Vaculik 11+2 (2*,1*,3,2,3)
3. Bjarne Pedersen 13+1 (3,2*,3,3,2)
4. Fredrik Lindgren 7 (1,3,1,2)
5. Sebastian Ułamek 10+1 (3,3,3,1*,0)
6. Tadeusz Kostro 3 (1,1,1)
7. Edward Mazur 2 (2,0,0)

Rzeszow 35
1. Lee Richardson 4 (1,1,2,0,-)
2. Maciej Kuciapa 0 (0,0,S,-,-)
3. Chris Harris 1+1 (0,1*,0,0)
4. Rafał Okoniewski 15 (2,2,2,3,3,3)
5. Jason Crump 8+1 (1*,3,2,0,1,1)
6. Dawid Lampart 7 (3,2,0,2,U)
7. Łukasz Kret 0 (U,-,0)

Lodz - Daugavpils 46-44
2011-06-10
Lodz 46
1. Daniel Jeleniewski 8+2 (1*,1*,1,2,3)
2. Rafał Trojanowski 13 (2,2,3,3,3)
3. Łukasz Jankowski 7+2 (1*,1*,2,3,0)
4. Jacek Rempała 5 (2,2,1,-)
5. Mateusz Szczepaniak 5+1 (0,3,2*,0,0)
6. Adrian Osmólski 0 (0,-,0,-,0)
7. Linus Sundström 8+1 (1,3,3,1*)

Daugavpils 44
1. Kjastas Puodżuks 5 (0,0,1,2,2)
2. Maksim Bogdanow - R/R
3. Roman Povazhny 13+1 (3,3,2,2,1*,2)
4. Wiaczesław Gieruckis 1+1 (0,1*,0,-,-)
5. Joonas Kylmäkorpi 14+1 (2,3,3,2,3,1*)
6. Andrzej Lebiediew 4+3 (2*,1*,0,F,1*)
7. Wadim Tarasienko 7+1 (3,3,0,0,1*)

Torun - Gorzow 50-40
2011-06-05
Torun 50
1. Chris Holder 11 (3,3,3,2,0)
2. Adrian Miedziński 8+4 (2*,2*,2*,2*,0)
3. Rune Holta 10+1 (3,2,1*,1,3)
4. Michael Jepsen Jensen 2 (0,0,2,0)
5. Ryan Sullivan 13+1 (1*,3,3,3,3)
6. Kamil Pulczyński 1 (1,0,0)
7. Emil Pulczyński 5 (3,2,0)

Gorzow 40
1. Nicki Pedersen 10+1 (1,3,2,S,2*2)
2. Artur Mroczka 0 (0,-,-,-,-)
3. Matej Zagar 3+2 (1*,1*,0,1)
4. Niels Kristian Iversen 9+1 (2,2,1*,1,1,2)
5. Tomasz Gollob 12+1 (3,1,1,3,3,1*)
6. Łukasz Cyran 0 (0,0,-)
7. Bartosz Zmarzlik 6+1 (2,0,0,3,1*)

Kval till Polska mästerskapet, Pila
2011-06-02
1. Tomasz Gapiński 14 (3,3,2,3,3)
2. Przemysław Pawlicki 12 (0,3,3,3,3)
3. Piotr Protasiewicz 12 (3,2,3,2,2)
4. Piotr Pawlicki 11 (1,3,3,3,1)
5. Łukasz Jankowski 11 (2,2,3,3,1)
6. Daniel Pytel 10 (3,1,2,2,2)
7. Patryk Dudek 9 (0,2,2,2,3)
----
8. Piotr Świderski 8+3 (2,1,2,2,1)
----
9. Robert Kościecha 8+2 (2,1,1,1,3)
10. Michał Mitko 7 (1,3,1,1,1)
11. Emil Pulczyński 5 (3,0,0,0,2)
12. Adrian Szewczykowski 5 (2,0,T/T,1,2)
13. Cyprian Szymko 3 (0,2,0,1,0)
14. Zbigniew Suchecki 3 (1,1,1,0,S)
15. Damian Sperz 2 (1,0,1,0,U)
16. Kamil Pulczyński 0 (0,0,0,0,0)
17. Piotr Rembas 0 (0)
18. Radosław Małuch - NS

Daugavpils - Gdansk 44-45
2011-05-29
Daugavpils 44
1. Kjastas Puodżuks 10 (3,1,3,2,0,1)
2. Nicolai Klindt 4+2 (1,2*,1*,0)
3. Roman Povazhny 10+1 (U,3,2*,2,3)
4. Maksim Bogdanow - R/R
5. Joonas Kylmäkorpi 10 (2,1,3,3,1,U)
6. Andrzej Lebiediew 4+1 (3,U,F,0,1*)
7. Wadim Tarasienko 6+1 (2*,1,3,0)

Gdansk 45
1. Thomas H. Jonasson 8+1 (2,2,2,0,2*)
2. Dawid Stachyra 0 (0,0,-,-)
3. Paweł Hlib 6+4 (2*,2*,0,1*,1*)
4. Renat Gafurow 17 (3,3,3,2,3,3)
5. Magnus Zetterström 2 (S,1,1,-)
6. Damian Sperz 0 (0,-,0,F,-)
7. Darcy Ward 12+2 (1,3,1*,3,2*,2)

Rzeszow - Zielona Gora 39-51
2011-05-29
Rzeszow 39
1. Lee Richardson 8 (2,2,1,2,1)
2. Maciej Kuciapa 4+2 (1*,1*,0,1,1)
3. Chris Harris 7 (0,3,1,3,0)
4. Rafał Okoniewski 2 (1,1,-,0)
5. Jason Crump 12+1 (1*,3,2,3,3,S)
6. Dawid Lampart 4+1 (3,1*,0)
7. Łukasz Kret 2 (0,2,0)

Zielona Gora 51
1. Greg Hancock 12+2 (3,3,0,3,1*,2*)
2. Jonas Davidsson 3+1 (0,2,1*,0,0,-)
3. Andreas Jonsson 12+2 (2*,2,2*,2,1,3)
4. Rafał Dobrucki - R/R
5. Piotr Protasiewicz 17 (3,3,3,2,3,3)
6. Patryk Dudek 5+2 (1*,0,2,2*)
7. Adam Strzelec 2 (2,0,0)

Poznan - Gniezno 42-48
2011-05-22
Poznan 42
1. Norbert Kościuch 13+1 (3,U,1*,3,3,3)
2. Adrian Szewczykowski 2 (1,1,-,-,0)
3. Peter Ljung 9+1 (2,S,1,2*,2,2)
4. Frank Facher 2 (U,2,-,0)
5. Robert Miśkowiak 13 (2,3,2,2,3,1)
6. Maciej Fajfer 1 (0,-,1,-,0)
7. Ilia Czałow 2 (2,0,U)

Gniezno 48
1. Krzysztof Jabłoński 13 (2,3,3,3,2)
2. Lewis Bridger 0 (0,-,-,-)
3. Mirosław Jabłoński 7 (3,S,3,1,0)
4. Michał Szczepaniak 5+1 (1,2,0,1*,1)
5. Scott Nicholls 9 (1,3,0,2,3)
6. Kacper Gomólski 11+1 (3,3,2*,2,1)
7. Simon Gustafsson 3 (1,1,1,0)

Torun - Czestochowa 52-38
2011-05-22
Torun 52
1. Chris Holder 12+1 (2*,2,3,2,3)
2. Adrian Miedziński 8+1 (3,1*,0,2,2)
3. Ryan Sullivan 13+1 (3,2,3,3,2*)
4. Michael Jepsen Jensen 3+1 (1,1*,1,0)
5. Rune Holta 7+2 (3,0,2,1*,1*)
6. Kamil Pulczyński 4+2 (2*,0,2*)
7. Emil Pulczyński 5 (3,1,1)

Czestochowa 38
1. Grigorij Łaguta 9 (S,3,3,0,S,3)
2. Artiom Łaguta 3 (1,0,1,-,1)
3. Rafał Szombierski 7+1 (0,3,1*,3,0)
4. Peter Karlsson 9+1 (2,2*,2,3,0)
5. Daniel Nermark 8 (2,3,2,1)
6. Artur Czaja 1 (S,0,1)
7. Marcel Kajzer 1 (1,0,0)

Daugavpils - Rybnik 47-43
2011-05-08
Daugavpils 47
1. Maksim Bogdanow 8 (2,3,3,F,-)
2. Nicolai Klindt 6 (0,1,1,3,1)
3. Kjastas Puodżuks 2 (S,1,S,1,0)
4. Wiaczesław Gieruckis 2 (2,-,-,-,-)
5. Joonas Kylmäkorpi 12+2 (1*,3,3,2*,3)
6. Andrzej Lebiediew 10+1 (2,2,1,2*,3)
7. Wadim Tarasienko 7 (1,3,1,2,0)

Rybnik 43
1. Rory Schlein 6+1 (1,2,S,1,S,2*)
2. Andriej Karpow - R/R
3. Daniel Pytel 7+1 (3,2,1,S,0,1*)
4. Sławomir Drabik 2 (1,0,-,1,-)
5. Antonio Lindbäck 18 (3,3,2,2,3,3,2)
6. Mateusz Domański 0 (U,0,0,-,-)
7. Aleksandr Łoktajew 10+1 (3,0,2*,2,3)

Tarnow - Torun 42-47
2011-05-08
Tarnow 42
1. Krzysztof Kasprzak 13 (3,2,3,2,3)
2. Leon Madsen 5+3 (2*,1*,2*,0,0)
3. Fredrik Lindgren 9 (1,2,3,2,1)
4. Martin Vaculik 3+1 (0,1,1,1*)
5. Sebastian Ułamek 9 (2,3,2,2,0)
6. Tadeusz Kostro 0 (-,-,-)
7. Łukasz Lesiak 3 (2,0,0,0,1)

Torun 47
1. Adrian Miedziński 7 (S,U,1,3,3)
2. Chris Holder 10 (1,3,3,1,2)
3. Ryan Sullivan 9+2 (3,1*,0,3,2*)
4. Michael J. Jensen 5+1 (2*,2,1,0)
5. Rune Holta 12+1 (3,3,2,3,1*)
6. Kamil Pulczyński 0 (U,0,F/U)
7. Emil Pulczyński 4 (3,1,0)

Zielona Gora - Czestochowa 49-41
2011-05-01
Zielona Gora 49
1. Andreas Jonsson 14 (3,3,2,3,3)
2. Jonas Davidsson 7+3 (2*,2*,1*,0,2)
3. Greg Hancock 9+2 (1*,2,2,3,1*)
4. Rafał Dobrucki 4+2 (2,1*,1*,0)
5. Piotr Protasiewicz 11+1 (3,2,3,1,2*)
6. Adam Strzelec 2 (1,0,1)
7. Patryk Dudek 2+1 (0,1,1*)

Czestochowa 41
1. Rafał Szombierski 7+1 (1,3,1*,2)
2. Peter Karlsson 4+1 (0,0,2,2*,0)
3. Grigorij Łaguta 12 (3,3,3,3,0)
4. Artiom Łaguta 5 (0,0,0,2,3)
5. Daniel Nermark 8+1 (2,1,3,1*,1)
6. Artur Czaja 3 (3,0,U)
7. Marcel Kajzer 2+1 (2*,0,0)

Tarnow - Gorzow 41-49
2011-05-01
Tarnow 41
1. Krzysztof Kasprzak 12 (3,2,3,2,1,1)
2. Fredrik Lindgren 4+2 (1,1*,1,1*)
3. Bjarne Pedersen 3 (0,1,-,2,-)
4. Martin Vaculik 4+1 (2,T/T,2*,0,0)
5. Sebastian Ułamek 17 (3,3,3,3,2,3)
6. Tadeusz Kostro 0 (S,0,0,0)
7. Łukasz Lesiak 1 (1,0,0)

Gorzow 49
1. Nicki Pedersen 11+1 (2,2*,2,3,2)
2. Artur Mroczka 4+1 (0,3,1*,0)
3. Niels Kristian Iversen 8 (3,2,0,3,0)
4. Matej Zagar 8+1 (1,1*,2,1,3)
5. Tomasz Gollob 10+2 (1*,3,1,3,2*)
6. Łukasz Cyran 4 (3,0,1)
7. Bartosz Zmarzlik 4+1 (2*,2,0)

Grudziadz - Daugavpils 52-35
2011-05-01
Grudziadz 52
1. Davey Watt 9 (3,2,T/T,1,3)
2. Kamil Brzozowski 5+1 (1,1*,3,0)
3. Tomasz Chrzanowski 13+1 (2*,3,3,2,3)
4. Oliver Allen 6+1 (3,2*,1,S,-)
5. Krzysztof Buczkowski 12+1 (3,3,3,1,2*)
6. Mateusz Lampkowski 4 (3,1,-,0,-)
7. Andriej Kudriaszow 3+1 (1,1,1*,0)

Daugavpils 35
1. Maksim Bogdanow 8+1 (0,U,2,3,2*,1)
2. Nicolai Klindt 7+3 (2,1,1*,2*,1*)
3. Roman Povazhny 8 (1,2,U,3,2)
4. Kjastas Puodżuks 0 (0,0,-,-)
5. Joonas Kylmäkorpi 10 (2,3,2,3,0)
6. Andrzej Lebiediew 0 (T/T,F,-,U,0)
7. Wadim Tarasienko 2 (2,0,U)

Wroclaw - Zielona Gora 34-55
2011-04-25
Wroclaw 34
1. Piotr Świderski 13+1 (1,3,1,3,2*,3)
2. Adam Shields 1 (0,1,0,-)
3. Tomasz Jędrzejak 4 (S,0,1,2,1)
4. Dennis Andersson 1 (1,-,S,-,-)
5. Kenneth Bjerre 10 (2,2,2,1,3,S)
6. Maciej Janowski 4 (3,1,0,0)
7. Patryk Kociemba 1+1 (U,0,1*,0)

Zielona Gora 55
1. Andreas Jonsson 14 (3,3,3,3,2)
2. Jonas Davidsson 5+2 (2*,2*,1,0)
3. Greg Hancock 11+1 (3,3,2*,2,1)
4. Rafał Dobrucki 8+2 (2*,0,3,1,2*)
5. Piotr Protasiewicz 11 (3,2,3,S,3)
6. Patryk Dudek 1 (T/T,0,1)
7. Adam Strzelec 5+1 (2,1,2*)

Rzeszow - Torun 44-46
2011-04-25
Rzeszow 44
1. Chris Harris 7+1 (1,2,1,2*,1)
2. Maciej Kuciapa 3+1 (0,1*,0,-,2)
3. Lee Richardson 10+1 (1,3,2,1*,2,1)
4. Rafał Okoniewski 2+1 (0,1,1*,-)
5. Jason Crump 17 (3,3,3,2,3,3)
6. Łukasz Kret 1+1 (1*,0,-)
7. Dawid Lampart 4+1 (2,1,F,1*)

Torun 46
1. Adrian Miedziński 10+1 (2*,0,2,3,3)
2. Chris Holder 11+1 (3,2,1*,3,2)
3. Ryan Sullivan 6+1 (3,1,2*,0)
4. Michael J. Jensen 8+1 (2*,2,3,1,0)
5. Rune Holta 8 (2,3,3,0,U)
6. Kamil Pulczyński 3 (3,0,0)
7. Bartosz Pietrykowski 0 (0,0,0)

Poznan - Rybnik 51-39
2011-04-25
Poznan 51
1. Norbert Kościuch 11 (1,2,2,3,3)
2. Frank Facher 7+2 (3,1*,1,2*,0)
3. Krzysztof Słaboń 4+1 (1,0,1*,2)
4. Peter Ljung 11 (3,3,2,0,3)
5. Robert Miśkowiak 13 (3,3,3,3,1)
6. Maciej Fajfer 5+1 (2,2*,0,1,U)
7. -

Rybnik 39
1. Rory Schlein 8+1 (2,1*,S,3,2,0)
2. Daniel Pytel 5+1 (0,2,2,S,1*)
3. Sławomir Drabik 10 (2,2,3,1,2)
4. Ronnie Jamroży 1+1 (S,1*,-,-)
5. Antonio Lindbäck 10+1 (1,3,S,3,1*,2)
6. Mateusz Domański 2 (1,-,-,0,1)
7. Aleksandr Loktajew 3 (3,0,0)

Torun - Wroclaw 51-39
2011-04-23
Torun 51
1. Adrian Miedziński 9+2 (3,1*,U,3,2*)
2. Chris Holder 9+1 (2*,2,3,2,0)
3. Ryan Sullivan 13 (3,1,3,3,3)
4. Michael Jepsen Jensen 6 (1,3,1,1)
5. Rune Holta 11+1 (2,2,3,1*,3)
6. Kamil Pulczyński 2 (2,0,U)
7. Bartosz Pietrykowski 1+1 (0,1*,0)

Wroclaw 39
1. Piotr Świderski 5+2 (0,2,1*,1,1*)
2. Adam Shields 3 (1,0,2,-,0)
3. Tomasz Jędrzejak 5 (2,1,1,0,1)
4. Dennis Andersson 0 (0,-,F/-,-)
5. Kenneth Bjerre 15 (3,3,2,3,2,2)
6. Maciej Janowski 10 (3,3,0,2,2,T/T)
7. Patryk Malitowski 1 (1,0,F,0)

Czestochowa - Zielona Gora 32-58
2011-04-17
Czestochowa 32
1. Artiom Łaguta 5 (2,2,1,0,0)
2. Grigorij Łaguta 3 (S,1,S,S,2)
3. Rafał Szombierski 8+1 (1,3,1*,2,1)
4. Daniel Nermark 5 (0,1,2,2)
5. Peter Karlsson 8 (2,2,2,2,0)
6. Artur Czaja 3 (3,0,F,S)
7. Marcin Bubel 0 (0,-,0)

Zielona Gora 58
1. Andreas Jonsson 10 (3,0,3,3,1)
2. Jonas Davidsson 5 (1,2,1,1)
3. Greg Hancock 13+2 (2*,3,2*,3,3)
4. Rafał Dobrucki 12+1 (3,1,3,3,2*)
5. Piotr Protasiewicz 13 (3,3,3,1,3)
6. Patryk Dudek 2+1 (1*,S,1)
7. Adam Strzelec 3 (2,1,0)

Rybnik - Bydgoszcz 48-42
2011-04-10
Rybnik 48
1. Rory Schlein 10 (3,3,1,0,3)
2. Daniel Pytel 1 (0,1,0,-)
3. Sławomir Drabik 8 (3,0,3,2,0)
4. Andrej Karpow 10+2 (0,3,2*,3,2*)
5. Antonio Lindbäck 14 (3,3,3,3,2)
6. Kamil Fleger 2 (1,0,-,-,1)
7. Aleksandr Łoktajew 3 (2,1,U,0)

Bydgoszcz 42
1. Emil Sajfutdinow 9+1 (1*,2,2,3,1)
2. Denis Gizatullin 7+1 (2,1*,1,2,1)
3. Robert Kościecha 5+2 (1*,0,3,1*,0)
4. Grzegorz Walasek 11+1 (2,2,2*,2,3)
5. Tomasz Gapiński 4+2 (1*,2,S,1*)
6. Szymon Woźniak 6 (3,2,0,1,-)
7. Damian Adamczak 0 (F/U,F/U)


Gniezno - Lodz 50-39
2011-04-10
Gniezno 50
1. Michał Szczepaniak 13 (2,3,3,3,2)
2. Mirosław Jabłoński 10+2 (1*,1,2*,3,3)
3. Scott Nicholls 10 (3,1,3,3,0)
4. Lewis Bridger 2+1 (2*,0,0,-)
5. Krzysztof Jabłoński 9+1 (1*,3,3,1,1)
6. Kacper Gomólski 6 (3,2,1,U,U)
7. Simon Gustafsson 0 (0,0)

Lodz 39
1. Daniel Jeleniewski 12+1 (3,2*,2,0,2,3)
2. Łukasz Jankowski 4 (0,3,1,-,0)
3. Jacek Rempała 4 (0,2,0,-,2)
4. Rafał Trojanowski 2 (1,0,1,-)
5. Mateusz Szczepaniak 10+2 (3,2,1*,2,1*,1)
6. Adrian Osmólski 1+1 (1*,0,-,-,F)
7. Linus Sundström 6 (2,0,2,2)

Ostrow - Zielona Gora 24-36
2011-04-09
Ostrow 24
1. Mariusz Węgrzyk 1 (1,-,-)
2. Zbigniew Czerwiński 0 (U,0,-)
3. Mariusz Staszewski 5+1 (1,2,2*)
4. Emil Idziorek 3 (0,0,3)
5. Adrian Gomólski 6 (2,2,2)
6. Łukasz S√≥wka 4+4 (1*,1*,1*,1*)
7. Witalij Biełousow 2 (2,0)
8. Sebastian Brucheiser 3 (1,2)

Zielona Gora 36
1. Andreas Jonsson 9 (3,3,3)
2. Jonas Davidsson 3+1 (2*,1,-)
3. Greg Hancock 3+1 (2*,0,1)
4. Rafał Dobrucki 9 (3,3,3)
5. Piotr Protasiewicz 6 (3,3,-)
6. Patryk Dudek 6+1 (3,-,2*,1)
7. Adam Strzelec 0 (0,0)
8. Kacper Rogowski 0 (0,0)

Rzeszow - Gorzow 50-39
2011-04-03
Rzeszow 50
1. Chris Harris 11+2 (2,3,2,2*,2*)
2. Matej Ferjan 2+1 (0,1,1*,0)
3. Rafał Okoniewski 8 (3,0,2,3,U)
4. Maciej Kuciapa 9 (1,2,1,3,2)
5. Jason Crump 14 (2,3,3,3,3)
6. Łukasz Kret 2 (2,0,U)
7. Dawid Lampart 4+1 (3,1*,0)

Gorzow 39
1. Nicki Pedersen 11 (3,3,2,2,1)
2. Matej Zagar 5+1 (1,1,1*,2,-)
3. Hans Andersen 2+2 (0,1*,0,1*)
4. Niels Kristian Iversen 9 (2,2,3,1,1)
5. Tomasz Gollob 11 (3,2,3,0,3,0)
6. Paweł Zmarzlik 1 (U,F,1)
7. Łukasz Cyran 0 (U,0,T/T)

Gdansk - Gniezno 37-52
2011-04-03
Gdansk 37
1. Mikael Max 9+1 (3,1*,2,0,1,2)
2. Renat Gafurov 0 (0,U,-,U)
3. Dawid Stachyra 4+1 (0,-,0,3,1*)
4. Paweł Hlib 9 (3,2,3,0,1)
5. Magnus Zetterström 10 (S,3,3,3,1,S)
6. Marcel Szymko 3 (2,1,-,0,-)
7. Damian Sperz 2 (S,0,2)

Gniezno 52
1. Michał Szczepaniak 1+1 (1*,0,-,-)
2. Mirosław Jabłoński 12+1 (2,3,2,2*,3)
3. Scott Nicholls 11+1 (1*,2,2,3,3)
4. Lewis Bridger 6+3 (2,1*,1*,2*,0)
5. Krzysztof Jabłoński 11+3 (2*,3,1*,3,2*)
6. Kacper Gomólski 7 (1,3,1,2,U)
7. Simon Gustafsson 4+1 (3,1*,T/T)

Zielona Gora - Torun 50-40
2011-04-03
Zielona Gora 50
1. Andreas Jonsson 10 (2,2,3,2,1)
2. Jonas Davidsson 4+3 (1*,1*,1,1*)
3. Greg Hancock 9+1 (2*,3,0,2,2)
4. Rafał Dobrucki 8+2 (3,1,2,1*,1*)
5. Piotr Protasiewicz 14 (3,3,3,2,3)
6. Adam Strzelec 3 (2,0,1)
7. Kacper Rogowski 2+1 (1*,1,0)

Torun 40
1. Adrian Miedziński 15 (3,2,2,3,3,2)
2. Michael J. Jensen - R/R
3. Ryan Sullivan 7+1 (1,2,1*,S,0,3)
4. Karol Ząbik 3+1 (0,1*,2,0,0)
5. Chris Holder 11 (2,0,3,3,3,0)
6. Emil Pulczyński 4 (3,0,0,1,U)
7. Kamil Pulczyński 0 (0,0,-)

Leszno - Torun 62-27
2011-04-01
Leszno 62
1. Jarosław Hampel 12+1 (3,3,3,2*,1)
2. Adam Skórnicki 6 (1,1,1,0,3)
3. Janusz Kołodziej 11+1 (3,S,3,3,2*)
4. Damian Baliński 10+2 (2*,3,2*,3)
5. Troy Batchelor 14 (3,3,3,2,3)
6. Kamil Adamczewski 5 (3,1,1)
7. Tobiasz Musielak 4+1 (2*,1,1)

Torun 27
1. Adrian Miedziński 4 (U,S,S,2,2)
2. Chris Holder 7 (2,2,2,1,0)
3. Ryan Sullivan 8 (1,2,2,3)
4. Karol Ząbik 0 (0,0,0,S)
5. Rune Holta 6 (2,2,1,1)
6. Kamil Pulczyński 2 (1,F,0,1)
7. Emil Pulczyński 0 (0,0,0)

Zielona Gora - Ostrow 70-20
2011-03-31
Zielona Gora 70
1. Andreas Jonsson 9 (3,3,3,-)
2. Jonas Davidsson 10+3 (2*,2*,1,3,2*)
3. Greg Hancock 12+3 (2*,2*,2*,3,3)
4. Rafał Dobrucki 12 (3,3,3,3)
5. Piotr Protasiewicz 9 (3,3,3,-)
6. Patryk Dudek 10+2 (3,-,-,2*,2*,3)
7. Kacper Rogowski 6+3 (2*,0,2*,2*)
8. Adam Strzelec 2 (1,1)

Ostrow 20
1. Aleksiej Charczenko 3 (1,1,-,1)
2. Zbigniew Czerwiński 0 (0,-,S,F)
3. Adrian Gomólski 2 (0,2,0,-,S)
4. Mariusz Staszewski 3 (1,0,2,-)
5. Mariusz Węgrzyk 3 (2,1,-,S)
6. Łukasz S√≥wka 1 (1,-,0,-,0)
7. Władimir Borodulin 2+1 (0,1*,1)
8. Tobias Kroner 3 (0,2,1)
9. Emil Idziorek 1 (0,1)
10. Sebastian Brucheiser 2 (1,1,0)

Rybnik - Tarnow 37-23
2011-03-31
Rybnik 37
1. Andrij Karpow 6+1 (2,2,2*)
2. Daniel Pytel 4+1 (0,1*,3)
3. Ronnie Jamroży 6 (3,1,2)
4. Kamil Fleger 2+1 (1,-,1*)
5. Antonio Lindbäck 9 (3,3,3)
6. Mateusz Domański 3 (3,0,-,-)
7. Aleksandr Łoktajew 6+1 (1,3,2*)
8. Wołodymir Tejgal 1 (1)
9. Łukasz Piecha 0 (0,S)

Tarnow 23
1. Fredrik Lindgren 6 (3,2,1)
2. Szymon Kiełbasa 1 (1,F,U)
3. Sebastian Ułamek - NS
4. Jakub Jamróg 5 (2,2,1)
5. Krzysztof Kasprzak - 8 (2,3,3)
6. Tadeusz Kostro 3+1 (2,1*,0,F)
7. Łukasz Lesiak 0 (-,0,F/-,0)

Bydgoszcz - Torun 52-37
2011-03-29
Bydgoszcz 52
1. Grzegorz Walasek 3+1 (1*,S,2,S,S)
2. Robert Kościecha 7+1 (2,3,1*,1)
3. Emil Sajfutdinow 8 (2,3,-,-,3,S)
4. Denis Gizatullin 9+2 (1*,1,2,3,2*)
5. Tomasz Gapiński 9 (3,-,3,3)
6. Damian Adamczak 7+1 (1*,-,3,-,3)
7. Mikołaj Curyło 4+1 (2,1,1*)
8. Szymon Woźniak 5+2 (2*,1,2*)

Torun 37
1. Adrian Miedziński 7 (3,2,2,-)
2. Emil Pulczyński 1 (0,0,F,0,1,-)
3. Ryan Sullivan 10 (3,2,3,2)
4. Karol Ząbik 0 (0,0,-,-)
5. Matej Kus 9 (S,2,3,2,2)
6. Kamil Pulczyński 5 (3,1,1,-,-)
7. Bartosz Pietrykowski 0 (0,0,0,0)
8. Mariusz Puszakowski 5 (0,1,1,3)

Rzeszow - Tarnow 48-42
2011-03-27
Rzeszow 48
1. Lee Richardson 10 (2,3,2,3)
2. Szymon Kiełbasa 0 (0,S,-,0)
3. Rafał Okoniewski 8+2 (2,0,1*,3,2*)
4. Maciej Kuciapa 8+1 (1*,1,2,1,3)
5. Jason Crump 13 (2,3,2,3,3)
6. Łukasz Kret 3 (1,0,1,1)
7. Dawid Lampart 6+1 (3,1*,1,1)

Tarnow 42
1. Martin Vaculik 9 (3,3,3,-)
2. Bjarne Pedersen 6+1 (1,2*,1,2)
3. Sebastian Ułamek 10+1 (3,2,3,1*,1)
4. Marcin Rempała 2 (0,S,S,-,2)
5. Krzysztof Kasprzak 10 (3,2,3,2)
6. Jakub Jamróg 5 (2,1,2,0)
7. Tadeusz Kostro 0 (U,0,U)
8. Łukasz Lesiak 0 (0,0,0)

Kryterium Asow, Bydgoszcz
2011-03-27
1. Emil Sajfutdinow 13 (3,3,1,3,3)
2. Tomasz Gollob 11+3 (1,3,3,2,2)
3. Nicki Pedersen 11+2 (2,1,3,3,2)
4. Tomasz Gapiński 10 (2,3,2,2,1)
5. Grzegorz Walasek 9 (3,0,2,1,3)
6. Artiom Łaguta 8 (3,2,3,-,-)
7. Piotr Świderski 8 (1,2,0,3,2)
8. Grigorij Łaguta 7 (1,S,S,3,3)
9. Artur Mroczka 7 (0,2,1,1,3)
10. Damian Baliński 7 (3,1,2,S,1)
11. Robert Kościecha 6 (2,U,3,0,1)
12. Maciej Janowski 5 (0,3,1,0,1)
13. Rune Holta 5 (1,0,2,2,0)
14. Mikołaj Curyło 4 (0,2,2)
15. Adrian Miedziński 4 (2,1,1,0,0)
16. Ryan Sullivan 3 (0,2,0,1,0)
17. Szymon Woźniak 2 (1,1,0)
18. Piotr Protasiewicz 0 (U,-,-,-,-)

Torun - Bydgoszcz 51-39
2011-03-24
Torun 51
1. Adrian Miedziński 9 (3,3,3,-)
2. Michael Jepsen Jensen 8 (1,-,1,3,3)
3. Ryan Sullivan 9 (3,3,3,-)
4. Karol Ząbik 6+1 (1,2*,-,3,0)
5. Rune Holta 9 (1,2,3,1,2)
6. Emil Pulczyński 7 (3,1,3)
7. Kamil Pulczyński 2+1 (1,0,1*,0)
8. Matej Kus 1 (0,0,1,S)

Bydgoszcz 39
1. Denis Gizatullin 1 (0,S,0,-,1)
2. Emil Sajfutdinow 8 (2,1,-,2,3)
3. Robert Kościecha 7 (2,3,0,-,2)
4. Grzegorz Walasek 4+1 (S,-,2,1*,1)
5. Tomasz Gapiński 8+1 (3,2,1*,2)
6. Szymon Woźniak 7+1 (2,1*,2,2)
7. Damian Adamczak 2+1 (0,2*,0,0)
8. Mikołaj Curyło 2 (2,0)

Gdansk Torun 46-44
2011-03-20
Gdansk 46
1. Mikael Max 10 (2,2,3,0,3)
2. Thomas H. Jonasson 3+1 (1*,1*,0,1)
3. Paweł Hlib 10+1 (2*,3,2,3)
4. Magnus Zetterström 9 (3,1,S,2,3)
5. Dawid Stachyra 9 (2,1,2,3,1)
6. Krystian Pieszczek 3 (3,0,0)
7. Marcel Szymko 2+1 (1,0,1*,0)

Torun 44
1. Adrian Miedziński 8 (3,2,3)
2. Matej Kus 3+1 (0,0,0,S,2,1*)
3. Michael Jepsen Jensen 10+1 (1,3,1*,2,1,2)
4. Karol Ząbik 7+1 (0,2*,2,3,S)
5. Ryan Sullivan 9 (3,3,3)
6. Emil Pulczyński 7+1 (2,1,1,1*,2)
7. Kamil Pulczyński 0 (U,F)


Engelska resultat
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005



© Indianerna Speedway 2014 - Kontakta kansliet: kansli@indianerna.nu