;
Start | Nyheter | Lagen | Kalender & Resultat | Klubbinfo | Arenan | Historik | 600-klubben | Servicegrupp | Länkar | Webbutiken | Support | Press

Nšsta match
VS
Smederna Indianerna
Eskilstuna
Klockan: 19:00
Datum: 2016-06-28

Entrepriser 2016 (elitserien)
Vuxen (18+ Śr): 170:-
Ungdom (16-18 Śr): 80:-
Barn (0-15 Śr): fri entrť.
Parkering: gratis.
Lšktarplats: 40:-

Nšsta mŚnadsmŲte
Datum: 15 augusti
Tid: 19,00
Plats: Klubbstugan






Nšsta match - Elit B




ICA Maxi Arena
Klockan:
Datum:

Polska resultat - 2009
Lancuch Herbowy, Ostrow
2009-10-25
1. Magnus Zetterström 12+3 (1,3,3,2,3)
2. Robert Miśkowiak 12+2 (2,3,3,1,3)
3. Piotr Świderski 11+3 (3,3,1,2,2)
4. Tomasz Jędrzejak 11+2 (3,3,1,3,1)
5. Mikael Max 10 (3,0,2,3,2)
6. Maciej Janowski 10 (U,2,2,3,3)
7. Peter Karlsson 10 (2,2,3,1,2)
8. Adam Skórnicki 8 (1,2,3,0,2)
9. David Ruud 7 (2,1,0,3,1)
10. Renat Gafurov 7 (1,1,S,2,3)
11. Daniel Nermark 5 (1,2,0,2,S)
12. Marcin Jędrzejewski 5 (2,0,2,S,1)
13. Norbert Kościuch 4 (0,0,2,1,1)
14. Łukasz Jankowski 3 (3,S,-,-,-)
15. Norbert Magosi 3 (0,1,1,1,0)
16. Kamil Brzozowski 2 (0,1,1,0,0)
17. Piotr Świdziński 0 (F,0)
18. Patryk Kociemba 0 (0)

Zielona Gora - Torun 48-42
2009-10-24
Zielona Gora 48
1. Rafał Dobrucki 9 (3,1,1,3,1,0)
2. Niels Kristian Iversen 0 (0,0,0,-) 0
3. Piotr Protasiewicz 8+3 (U,2,2*,2*,2*)
4. Fredrik Lindgren 10+1 (2,1*,3,2,2)
5. Grzegorz Walasek 6 (0,S,-,3,3)
6. Grzegorz Zengota 13 (3,2,2,3,3)
7. Patryk Dudek 2+1 (2*,0)

Torun 42
1. Wiesław Jaguś 5 (2,3,0,0,0)
2. Robert Kościecha 5+1 (1*,T/T,2,2)
3. Ryan Sullivan 7+2 (3,1,1*,1*,1)
4. Adrian Miedziński 7 (1,3,2,U,1)
5. Chris Holder 12 (3,3,0,3,3)
6. Darcy Ward 6+1 (1,1,2*,1,1)
7. Damian Celmer 0 (0,0)

Gdansk - Wroclaw 42-48
2009-09-20
Gdansk 42
1. Kenneth Bjerre 12 (3,3,3,3,0)
2. Adam Skórnicki 0 (0,0,-,0)
3. Magnus Zetterström 9+2 (1*,2,3,2,1*)
4. Renat Gafurov 8+2 (2,0,2*,2*,2)

5. Hans Andersen 11+1 (3,2,2,2*,1,1)
6. Damian Sperz 2 (2,0,0,0,-)
7. Andriej Kobrin 0 (0,0)

Wroclaw 48
1. Jason Crump - R/R
2. Davey Watt 7+1 (1*,1,1,3,1,-)
3. Daniel Jeleniewski 14+1 (3,3,3,0,2*,3)
4. Scott Nicholls 2 (0,1,1,-)
5. Tomasz Jędrzejak 7 (2,2,2,0,1,0)
6. Leon Madsen 13+3 (3,1*,1*,3,-,3,2*)
7. Maciej Janowski 5 (1,1,0,3)

Miszkolc - Lodz 50-40
2009-09-13
Miszkolc 50
1. Adrian Rymel 5 (2,3,0,0)
2. Laszlo Szatmari 5+2 (1*,1,1,1*,1)
3. Norbert Magosi 11 (2,2,3,3,1)
4. Manuel Hauzinger 7+1 (0,-,2*,3,2)
5. Siemen Wlasow 14 (2,3,3,3,3)
6. Jozsef Tabaka 8+2 (3,1*,1,1,2*)
7. Kiril Cukanow 0 (0)
8. Siergiej Darkin 0 (0)

Lodz 40
1. Henrik Gustafsson 8 (3,3,2,U)
2. Zdenek Simota 0 (0,-,-,0)
3. Piotr Dym 10+1 (1,2,2*,2,3)
4. Freddie Eriksson 9 (3,0,3,1,2)
5. Stanislaw Burza 7 (3,2,0,2,0)
6. Maciej Piaszczynski 1+1 (1*,0,0)
7. Simon Gustafsson 4 (2,1,1,0)
8. Mariusz Franków 1 (0,1)

Zielona Gora - Gorzow 47-43
2009-08-30
Zielona Gora 47
1. Rafal Dobrucki 11+1 (3,3,0,2*,3)
2. Niels Kristian Iversen 1 (0,0,1,-)
3. Piotr Protasiewicz 7+2 (2*,2*,2,1,0)
4. Fredrik Lindgren 12+2 (3,3,1*,3,2*)
5. Grzegorz Walasek 7 (1,1,3,0,2)
6. Grzegorz Zengota 6 (3,0,0,0,3)
7. Patryk Dudek 3 (1,2)

Gorzow 43
1. Tomasz Gollob 6+2 (1*,1,1*,2,1)
2. David Ruud 8 (2,0,2,3,1)
3. Matej Zagar 7+1 (1,3,2*,1,0)
4. Peter Karlsson 5+1 (0,2*,3,0)
5. Rune Holta 9 (3,2,0,1,3)
6. Thomas H. Jonasson 8+2 (2,2*,1*,3,0)
7. Pawel Zmarzlik 0 (0)

Gniezno - Tarnow 41-51
2009-08-30
Gniezno 41
1. Peter Ljung 7+2 (2,0,1*,3,1*)
2. Piotr Paluch 3 (0,-,2,1)
3. Krzysztof Jablonski 14 (1,2,4",2,3,2)
4. Mariusz Puszakowski 2+1 (0,1*,-,1)
5. Krzysztof Slabon 8 (3,1,1,0,3)
6. Kacper Gomólski 3+1 (1,2*,0,F/U,-)
7. Robin Aspegren 3+1 (0,2*,1)
8. Miroslaw Jablonski 1+1 (1*)

Tarnow 51
1. Sebastian Ulamek 10 (3,3,3,1,0)
2. Jesper B. Monberg 6+1 (1,0,2*,3)
3. Piotr Swiderski 9+2 (2*,3,0,2*,2)
4. Bjarne Pedersen 13+1 (3,2*,3,2,3)
5. Janusz Kolodziej 5 (1,1,3,0,0)
6. Szymon Kielbasa 3 (3,S,-,-,0)
7. Patrick Hougaard 5+1 (2*,3,0)

" = Taktisk joker (dubblar poängen i det aktuella heatet)

Individuell tävling, Gdansk
2009-08-23
1. Damian Baliński 13 (3,3,3,2,2)
2. Jonas Davidsson 12 (2,2,3,2,3)
3. Magnus Zetterström 11+3 (3,2,3,3,S)
4. Martin Vaculik 11+2 (3,1,2,2,3)
5. Robert Kościecha 11+1 (3,3,S,3,2)
6. Michał Szczepaniak 9 (1,0,2,3,3)
7. Rafał Okoniewski 9 (1,3,2,2,1)
8. Artur Mroczka 8 (S,1,3,3,1)
9. Krzysztof Jabłoński 7 (2,0,1,1,3)
10. Tomasz Chrzanowski 7 (2,2,0,1,2)
11. Marcin Jędrzejewski 6 (1,3,1,1,0)
12. Kamil Brzozowski 6 (0,2,2,0,2)
13. Piotr Świst 6 (2,1,1,1,1)
14. Damian Sperz 3 (1,1,1,F,-)
15. Cyprian Szymko 1 (0,0,0,0,1)
16. Mirosław Jabłoński 0 (S,F,S,0,-)
17. Marcel Szymko 0 (S,-)

Lodz - Polonia Pila 69-20
2009-08-16
Lodz 69
1. Mariusz Franków 10+2 (3,2*,-,3,2*)
2. Rusłan Gatjatow 5+1 (2*,-,0,3)
3. Piotr Dym 9+1 (2*,3,1,3,-)
4. Freddie Eriksson 10+2 (3,2*,3,2*,-)
5. Stanisław Burza 10+2 (2*,3,-,2*,3)
6. Maciej Piaszczyński 7+1 (2*,3,-,1,1)
7. Simon Gustafsson 11+1 (3,2*,3,3)
8. Zdenek Simota 7 (3,3,1)

Polonia Pila 20
1. Piotr Świst 5 (1,S,2,S,2)
2. Marcin Kozdraś 2 (0,1,0,1)
3. Łukasz Linette 2+1 (0,1,1*,S,-)
4. Marcel Szymko 3 (1,U,2,0,0)
5. Krzysztof Pecyna 2 (1,0,0,1,S)
6. Michał Łopaczewski 6 (1,S,1,2,2,F)
7. Cyprian Szymko 0 (0)

Polonia Pila - Lodz 32-59
2009-08-09
Polonia Pila 32
1. Piotr Świst 14 (1,2,3,4",2,2)
2. Krzysztof Pecyna 1+1 (0,1*,-,S)
3. Roberto Haupt 1 (1,0,-,-)
4. Łukasz Linette 0 (0,-,-,0)
5. Henning Bager 5+1 (2,1,1*,1,0)
6. Michał Łopaczewski 5 (1,0,0,2,1,0)
7. Cyprian Szymko 0 (0,U)
8. Cory Gathercole 7 (1,2,1,3)

Lodz 59
1. Henrik Gustafsson 6+3 (2*,2*,-,2*)
2. Zdenek Simota 6 (3,3,0,0)
3. Piotr Dym 9+1 (3,2*,U,3,1)
4. Mathias Schultz 7 (2,3,S,1,1)
5. Stanisław Burza 14+1 (3,3,2*,3,3)
6. Maciej Piaszczyński 4 (3,1,0,-,-)
7. Simon Gustafsson 13+1 (2*,3,3,3,2)
8. Mariusz Franków - NS

" = Taktisk joker (dubblar poängen i det aktuella heatet)

Torun - Gdansk 54-36
2009-08-02
Torun 54
1. Wiesław Jaguś 5+2 (0,2*,1,2*,0)
2. Robert Kościecha 11 (3,3,3,2,S)
3. Ryan Sullivan 12+1 (1,3,3,2*,3)
4. Adrian Miedziński 11 (3,0,2,3,3)
5. Chris Holder 5+2 (2*,0,2,1*)
6. Matej Kus 10 (2,3,2,0,3)
7. Emil Pulczyński 1+1 (1*)

Gdansk 36
1. Martin Vaculik 7 (2,2,1,1,1)
2. Renat Gafurov 12+2 (1*,1*,3,2,3,2)
3. Magnus Zetterström 6+1 (2,1,2,0,1*)

4. Hans Andersen 6 (0,3,0,1,2)
5. Adam Skórnicki 2 (1,1,-,0)
6. Andriej Kobrin 3 (3,0,0)
7. Damian Sperz 0 (0,0,0)

Lodz - Lublin 59-34
2009-08-02
Lodz 59
1. Mariusz Franków 6 (1,3,-,2)
2. Mathias Schultz 5+1 (2,1,-,2*)
3. Piotr Dym 12 (3,1,2,3,3)
4. Zdenek Simota 1+1 (0,-,1*,0,)
5. Stanisław Burza 10+1 (3,3,2,T/T,2*)
6. Maciej Piaszczyński 7+3 (2*,2*,-,1,2*)
7. Simon Gustafsson 11+1 (3,2*,3,3)
8. Rusłan Gatiatow 7 (2,1,3,1)

Lublin 34
1. Jacek Rempała 14 (3,3,6",1,1)
2. -
3. Tomasz Rempała 3+1 (1*,1,0,1)
4. Karol Baran 7 (2,0,2,3,0,F)
5. Tomasz Piszcz 9 (1,2,3,1,2)
6. Rafał Klimek 1 (1,0,0,0,0)
7. Kamil Mistygacz 0 (U,U)

" = Taktisk joker (dubblar poängen i det aktuella heatet)

Gniezno - Grudziadz 57-34
2009-07-26
Gniezno 57
1. Peter Ljung 12+1 (3,2,3,1*,3)
2. Mirosław Jabłoński 3+1 (1,1,1*)
3. Krzysztof Jabłoński 12+2 (2*,3,3,2,2*)
4. Piotr Paluch 12+2 (3,2*,2*,2,3)
5. Krzysztof Słaboń 11+1 (2,2,3,2,2*)
6. Kacper Gomólski 2+1 (1*,0,1)
7. Robin Aspegren 4+2 (2,1*,1*)
8. Dawid Cieślewicz 1 (1)

Grudziadz 34
1. Matej Ferjan 5 (2,0,0,3,0)
2. Rory Schlein - R/R
3. Edward Kennett 13 (1,3,2,2,3,2,0)
4. Piotr Tabaka - NS
5. Oliver Allen 1 (0,1,F,0)
6. Artur Mroczka 14 (3,3,1,3,0,3,1)
7. Kevin Wölbert 1 (0,U,1,0)
8. Paweł Staszek 0 (0,F,0)

Gdansk - Wroclaw 50-40
2009-07-26
Gdansk 50
1. Kenneth Bjerre 10 (3,2,3,0,2)
2. Renat Gafurov 4+1 (0,1,1*,2)
3. Magnus Zetterström 9+2 (2*,3,1*,3,0)

4. Hans Andersen 10+1 (3,2*,2,1,2)
5. Adam Skórnicki 5+2 (1*,3,0,1*,0)
6. Damian Sperz 1 (1)
7. Martin Vaculik 11+2 (3,2,2*,2,2*)

Wroclaw 40
1. Scott Nicholls 5+1 (1,1,1,1,1)
2. Tomasz Jędrzejak 14 (2,0,3,3,3,3)
3. Daniel Jeleniewski 3 (0,1,2,U)
4. Davey Watt 1 (1,S,0)
5. Jason Crump 15+1 (3,3,3,2*,3,1)
6. Leon Madsen 0 (S,0,0)
7. Maciej Janowski 2 (2,U,0)

Daugavpils - Tarnow 48-42
2009-07-26
Daugavpils 48
1. Grigorij Łaguta 15 (3,3,3,3,3)
2. Wiaczesław Gieruckis 3+1 (1,2*,F,-)
3. Roman Povazhny 7 (0,3,3,1,0)
4. Andriej Korolew 5 (2,1,0,U,2)
5. Kjastas Puodżuks 0 (0,-,-,-)
6. Maksim Bogdanow 12+1 (2*,3,2,2,3)
7. Artiom Łaguta 4 (3,0,1,0)
8. Jewgienij Karawackis 2+1 (1,1*)

Tarnow 42
1. Bjarne Pedersen 10+1 (2,2,S,2,3,1*)
2. Peter Juul Larsen 0 (0,0,-,-)
3. Piotr Świderski 15+1 (3,3,3,2,2*,2)
4. Jesper Monberg 6 (1,1,1,3,-)
5. Janusz Kołodziej 3+2 (1*,0,1*,1)
6. Szymon Kiełbasa 2 (1,-,1,-,0)
7. Patrick Hougaard 6 (F,2,2,2,0)

Tarnow - Rybnik 68-23
2009-07-19
Tarnow 68
1. Bjarne Pedersen 14+1 (3,3,2*,3,3)
2. Jakub Jamróg - NS
3. Piotr Świderski 11+4 (2*,2*,2*,3,2*)
4. Jesper B. Monberg 14+1 (3,3,3,2*,3)
5. Janusz Kołodziej 14+1 (3,3,3,3,2*)
6. Szymon Kiełbasa 5+1 (S,1,1,1,2*)
7. Patrick Hougaard 10+2 (2,1,2*,3,2*)

Rybnik 23
1. Mariusz Węgrzyk 3 (2,1,S,-)
2. Paweł Hlib 5 (S,S,2,1,1,1)
3. Marcin Rempała 3 (1,2,0,S,0)
4. Michał Mitko 0 (0,0,-,0)
5. Ronnie Jamroży 5 (2,1,2,F,-)
6. Rafał Fleger 4 (1,S,-,1,1,1)
7. Sławomir Pyszny 3 (3,0,0,0)
8. Adam Pawliczek - NS

Poznan - Grudziadz 58-34
2009-07-12
Poznan 58
1. Mateusz Szczepaniak 12 (0,3,3,3,3)
2. Zbigniew Suchecki 2 (2,S,U)
3. Norbert Kosciuch 13+2 (3,3,2*,3,2*)
4. Daniel Pytel 8+2 (1,2*,3,0,2*)
5. Rafal Trojanowski 13+1 (2*,3,2,3,3)
6. Grzegorz Strózyk 9+2 (3,3,2*,1*,0)
7. Adam Kajoch 0 (S)
8. Krystian Klecha 1 (1)

Grudziadz 34
1. Matej Ferjan 12 (1,1,3,4",2,1)
2. Pawel Staszek 3 (3,0,0,0)
3. Oliver Allen 7+1 (2,F,1*,2,2,0)
4. Eric Andersson 0 (0,0)
5. Kamil Brzozowski 3 (1,2)
6. Artur Mroczka 3+2 (1*,1*,1)
7. Kevin Wölbert 6+2 (2,0,1,1*,1*,1)
8. Grzegorz Knapp 0 (0)

" = Taktisk joker (dubblar poängen i det aktuella heatet)

Gorzow - Torun 44-45
2009-07-10
Gorzow 44
1. Tomasz Gollob 8+1 (2,2,3,1*,U)
2. David Ruud 2+2 (1*,1*,0,0)
3. Peter Karlsson 9+2 (3,1*,2*,3,0)
4. Rafał Okoniewski 8 (0,2,3,2,1)
5. Rune Holta 12 (3,3,2,3,1)
6. Thomas H.Jonasson 5 (3,1,0,U,1)
7. Łukasz Cyran 0 (U)

Torun 45
1. Wiesław Jaguś 16+1 (3,3,3,2,3,2*)
2. Robert Kościecha 2+1 (0,0,1,1*)
3. Ryan Sullivan 5+3 (1*,1*,1*,2,-)
4. Adrian Miedziński 6 (2,2,2,0,-)
5. Chris Holder 14+1 (2,3,1,3,2*,3)
6. Mateusz Lampkowski 2 (2,0,0,-0)
7. Damian Celmer 0 (U,0)

Gdansk - Zielona Gora 39-51
2009-07-05
Gdansk 39
1. Kenneth Bjerre 17 (3,3,2,3,3,3)
2. Joonas Kylmäkorpi 1 (0,1,-,-)
3. Magnus Zetterström 7+1 (0,3,1*,U,0,2)
4. Hans Andersen 8+1 (1,2*,3,2,0,0)
5. Adam Skórnicki 2+1 (1*,1,-,0,-,-)
6. Martin Vaculik 5+2 (1*,2,0,0,1,1*)
7. Damian Sperz 0 (0)

Zielona Gora 51
1. Piotr Protasiewicz 6+1 (2,T/T,1*,3,0)
2. Niels Kristian Iversen 4+1 (1*,U,2,1)
3. Rafal Dobrucki 12+2 (2*,2*,3,2,3)
4. Fredrik Lindgren 10+1 (3,3,1,2,1*)
5. Grzegorz Walasek 11+1 (3,2,3,1*,2)
6. Patryk Dudek 2+1 (2*,-,-,0,-)
7. Grzegorz Zengota 6+1 (3,0,1,S,2*)

Gniezno - Tarnow 30-20
2009-07-05
Gniezno 30
1. Peter Ljung 6 (3,3)
2. Dawid Cieslewicz 4+2 (2*,2*)
3. Krzysztof Jablonski 5 (2,3)
4. Piotr Paluch 0 (0,-)
5. Krzysztof Slabon 8 (2,3,3)
6. Kacper Gomólski 3+1 (2*,1,- U)
7. Robin Aspegren 4 (3,1)
8. Miroslaw Jablonski 0 (0)

Tarnow 20
1. Bjarne Pedersen 4 (1,2,1)
2. James Wright 1+1 (0,1*,-)
3. Piotr Swiderski 9 (3,2,4")
4. Jesper B. Monberg 1 (1,S)
5. Janusz Kolodziej 4 (3,1)
6. Szymon Kielbasa 1 (1,U,0)
7. Jakub Jamróg 0 (0)

" = Taktisk joker (dubblar poängen i det aktuella heatet)

Kval till polska mästerskapet, Rawicz
2009-07-01
1. Piotr Protasiewicz 13 (3,3,1,3,3)
2. Krzysztof Kasprzak 13 (2,3,3,3,2)
3. Adrian Miedzinski 12 (1,2,3,3,3)
4. Krzysztof Jablonski 11 (3,0,2,3,3)
5. Daniel Jeleniewski 11 (3,2,3,2,1)
6. Tomasz Gollob 10 (1,1,3,2,3)
7. Damian Balinski 9 (2,3,1,2,1)
8. Piotr Swiderski 7 (1,3,1,U,2)
----
9. Slawomir Musielak 6+3 (2,2,0,0,2)
10. Lukasz Jankowski 6+2 (1,1,2,1,1)
11. Krzysztof Buczkowski 5 (2,0,0,2,1)
12. Mateusz Szczepaniak 5 (3,1,1,0,0)
13. Tomasz Chrzanowski 5 (0,0,2,1,2)
14. Rafal Dobrucki 4 (0,1,2,1,U)
15. Piotr Swist 2 (0,2,S,U,S)
16. Dawid Cieslewicz 1 (0,S,0,1,0)
17. Norbert Kosciuch - NS

Torun - Wroclaw 54-36
2009-06-28
Torun 54
1. Ryan sullivan 11+2 (3,3,2,1*,2*)
2. Robert Kościecha 5+1 (2*,0,0,3)
3. Adrian Miedziński 10+2 (2*,1*,3,3,1)
4. Chris Holder 12+1 (3,2,2*,2,3)
5. Wiesław Jaguś 11 (1,3,3,1,3)
6. Darcy Ward 5 (3,0,1,1,T/T)
7. Damian Celmer 0 (0,0)

Wroclaw 36
1. Daniel Jeleniewski 7+1 (1,3,2,0,1*,0)
2. Trevis McGowan 0 (0,0,-,-)
3. Tomasz Jędrzejak 1 (1,0,-,-)
4. Davey Watt 5 (0,2,1,2,0)
5. Jason Crump 13+1 (2*,2,3,1,3,2)
6. Leon Madsen 6+1 (2,3,1*,0,-,0)
7. Maciej Janowski 4+1 (1*,0,2,1)

Lezsno - Gdansk 51-39
2009-06-28
Lezsno 51
1. Krzysztof Kasprzak 12+1 (2,3,3,3,1*)
2. Damian Baliński 5+2 (0,2*,2*,0,1)
3. Leigh Adams 13 (3,2,3,3,2)
4. Adam Shields 3+1 (S,1*,1,1)
5. Jarosław Hampel 13 (3,2,2,3,3)
6. Sławomir Musielak 4 (3,1,-,0,-)
7. Przemysław Pawlicki 1 (1,0,0)

Gdansk 39

1. Kenneth Bjerre 16 (3,3,3,2,2,3)
2. Renat Gafurov 2 (1,0,1,-)
3. Hans Andersen 7 (1,1,1,2,2)
4. Adam Skórnicki 8+1 (2,3,T/T,1*,2,0)
5. Magnus Zetterström 2 (2,0,-,0,-)
6. Martin Vaculik 4+1 (2,0,1,0,1*,0)
7. Damian Sperz 0 (0,0)

Gorzow - Zielona Gora 49-41
2009-06-21
Gorzow 49
1. Tomasz Gollob 11+1 (2*,3,3,S,3)
2. David Ruud 8+1 (3,1,0,2,2*)
3. Peter Karlsson 6 (3,1,1,1)
4. Matej Zagar 9 (0,3,3,3,0)
5. Rune Holta 10+1 (1*,3,3,S,3)
6. Thomas H. Jonasson 5 (2,2,1,U,0)
7. Łukasz Cyran 0 (0)

Zielona Gora 41
1. Rafał Dobrucki 9+1 (1,2,2,3,1*)
2. Niels Kristian Iversen 1 (0,0,1,-)
3. Piotr Protasiewicz 8+2 (1*,2,1*,3,1)
4. Fredrik Lindgren 5 (2,0,2,1,-)
5. Grzegorz Walasek 10 (3,2,U,1,2,2)
6. Patryk Dudek 1 (1,-,-,-,-)
7. Grzegorz Zengota 7+1 (3,0,0,2,2*,0)

Ostrow - Grudziadz 51-41
2009-06-21
Ostrow 51
1. Adrian Gomólski 0 (U,S,-,-)
2. Daniel King 9+1 (2,2,3,2*,0)
3. Robert Miśkowiak 6+1 (1,2*,3,0)
4. Chris Harris 14+1 (3,3,2*,3,3)
5. Karol Ząbik 10 (2,2,2,3,1)
6. Patryk Kociemba 0 (0,-,T/T,-,T/T)
7. Nicolai Klindt 8+1 (3,1*,0,1,3)
8. Mads Korneliussen 4+1 (1,2*,1)

Grudziadz 41

1. Matej Ferjan 4+1 (1,0,S,1,-,2*)
2. Paweł Staszek - R/R
3. Oliver Allen 10 (2,3,3,2,-)
4. Kamil Brzozowski 1 (0,1,S,0)
5. Rory Schlein 17 (3,3,3,1,4",1,2)
6. Artur Mroczka 6+1 (2,0,-,-,1*,3)
7. Kevin Woelbert 3+1 (1*,1,1,0,0)
8. Grzegorz Knapp 0 (0)

" = Taktisk joker (dubblar poängen i det aktuella heatet)

Wroclaw - Leszno 49-41
2009-06-21
Wroclaw 49
1. Daniel Jeleniewski 9+2 (3,1,1,2*,2*)
2. Travis McGowan 1 (1,0,0,-)
3. Tomasz Jędrzejak 5+1 (2,0,0,2*,1)
4. Davey Watt 7 (0,2,2,3,0)
5. Jason Crump 14+1 (2*,3,3,3,3)
6. Leon Madsen 2 (2,-,-,0,-)
7. Maciej Janowski 11+3 (1*,3,2*,2*,3)

Leszno 41
1. Krzysztof Kasprzak 8+1 (2,3,1*,1,1)
2. Damian Baliński 3 (0,1,2,U)
3. Adam Shields 5 (1,T/T,3,1,-)
4. Leigh Adams 9+1 (3,1,2*,0,3)
5. Jarosław Hampel 9+2 (1,2*,3,1,2*,0)
6. Przemysław Pawlicki 7 (3,0,3,1,0)
7. Jurica Pavlic 0 (0,0)

Zielona Gora - Wroclaw 52-37
2009-06-14
Zielona Gora 52
1. Rafał Dobrucki 10+3 (2*,2,3,2*,1*)
2. Niels Kristian Iversen 10+1 (3,0,2*,3,2)
3. Piotr Protasiewicz 12+1 (2*,3,3,2,2)
4. Fredrik Lindgren 8 (3,1,1,3)
5. Grzegorz Walasek 11 (3,3,1,1,3)
6. Patryk Dudek 1 (1,0,-,0,-)
7. Ludvig Lindgren 0 (0,0,0)

Wroclaw 37
1. Scott Nicholls 1 (1,0,-,-,-)
2. Daniel Jeleniewski 4+1 (0,2,2*,0,T/T)
3. Tomasz Jędrzejak 4 (1,2,1,-,0)
4. Davey Watt 0 (0,-,0,-)
5. Jason Crump 12+1 (1*,3,2,2,1,3)
6. Leon Madsen 7 (3,2,1,0,1)
7. Maciej Janowski 9+2 (2*,1*,3,3,S,U)

Grudziadz - Tarnow 42-51
2009-06-14
Grudziadz 42
1. Matej Ferjan 14 (2,1,3,6",2,0)
2. Eric Andersson 3 (0,3,0,-,)
3. Kamil Brzozowski 6+2 (0,3,1*,1*,1)
4. Niklas Klingberg 4 (2,0,2,0,0)
5. Rory Schlein 7+1 (1,1,0,2*,3)
6. Artur Mroczka 5+1 (2*,0,0,1,2)
7. Tommy Pedersen 3 (3)
8. Grzegorz Knapp - NS

Tarnow 51
1. Janusz Kołodziej 10+2 (1,2,2*,3,2*)
2. Jesper B Monberg 9+2 (3,1*,3,1,1*)
3. Piotr Świderski 4+2 (1,2*,1*,0)
4. Bjarne Pedersen 14 (3,3,2,3,3)
5. Sebastian Ułamek 10+1 (2*,2,3,1,2)
6. Szymon Kiełbasa 1 (1,-,0,0)
7. Patrick Hougaard 3 (U,3,0)

" = Taktisk joker (dubblar poängen i det aktuella heatet)

Gdansk - Czestochowa 60-30
2009-06-14
Gdansk 60
1. Kenneth Bjerre 11 (3,3,2,3,0)
2. Joonas Kylmäkorpi 4+2 (2*,1,1*,0)
3. Magnus Zetterström 7+3 (1,2*,2*,2*)
4. Hans Andersen 14+1 (3,3,3,2*3)
5. Adam Skórnicki 10+2 (2*,1*,1,3,3)
6. Damian Sperz 1 (1,-,-,0)
7. Martin Vaculik 13 (3,3,2,2,3)

Czestochowa 30
1. Lee Richardson 7+1 (T/T,S,3,2,1,1*)
2. Michał Szczepaniak 4+1 (1,1,-,1,1*)
3. Tomasz Gapiński 9+1 (2,0,3,1*,1,2)
4. Lewis Bridger 3 (0,3,U,0,S)
5. Sławomir Drabik 3 (1,0,-,2)
6. Borys Miturski 2 (2,0,-,-,0)
7. Tai Woffinden 2 (0,0,2,0)

Wroclaw - Zielona Gora 47-43
2009-06-11
Wroclaw 47
1. Scott Nicholls 2 (1,1,0,T/T)
2. Daniel Jeleniewski 10+1 (3,2,2,2*,1)
3. Tomasz Jędrzejak 8 (3,1,1,2,1)
4. Davey Watt 4+1 (2*,0,2,0,0)
5. Jason Crump 15 (3,3,3,3,3)
6. Leon Madsen 3 (3,-,-,0,-)
7. Maciej Janowski 5+2 (U,1,2*,1*,1)

Zielona Gora 43
1. Grzegorz Walasek 14+1 (2,3,1*,3,3,2)
2. Niels Kristian Iversen 5+1 (U,2*,2,1,-)
3. Rafał Dobrucki 0 (0,S,-,S)
4. Fredrik Lindgren 8+1 (1,1,1,2*,3)
5. Piotr Protasiewicz 13+1 (2,3,3,3,2*,U)
6. Patryk Dudek 2 (2,0,F,F,0)
7. Mateusz Łukowiak 1 (1)

Grudziadz - Ostrow 45-44
2009-06-07
Grudziadz 45
1. Matej Ferjan 7 (0,S,0,3,3,1)
2. Oliver Allen - R/R
3. Eric Andersson 8+1 (1,2,2*,3,0)
4. Paweł Staszek 0 (0,0,-,-)
5. Rory Schlein 11 (1,3,3,1,1,2)
6. Artur Mroczka 6 (3,3,0,0,-)
7. Kevin Woelbert 2+1 (2*,T/T)
8. Kamil Brzozowski 11 (2,2,3,1,3)

Ostrow 44
1. Karol Ząbik 9 (3,1,2,2,1)
2. Adrian Gomólski 5+1 (1,3,1*,0)
3. Daniel Nermark 11+2 (2*,1*,3,2,3)
4. Robert Miśkowiak 7+1 (3,2,2*,0,0)
5. Chris Harris 6 (2,3,S,2,2)
6. Patryk Kociemba 1 (0,F,-,-,U)
7. Piotr Szóstak 3 (1,1,1)
8. Mariusz Staszewski - NS

Daugavpils - Rzeszow 63-28
2009-05-24
Daugavpils 63
1. Grigorij Łaguta 12+1 (3,2*,1,3,3)
2. Kjastas Puodżuks 5+1 (0,2*,3)
3. Roman Povazhny 12+3 (2*,3,3,2*,2*)
4. Andriej Korolev 7+2 (3,2*,2*,F)
5. Christian Hefenbrock 2+1 (1*,1,0)
6. Maksim Bogdanov 13+1 (2*,2,3,3,3)
7. Artiom Łaguta 12 (3,3,3,3)
8. Wiaczesław Gieruckij 0 (0)

Rzeszow 28
1. Lukas Dryml 3+2 (1*,1,1*,0)
2. Cameron Woodward 8 (2,0,2,2,1,1)
3. Maciej Kuciapa 4 (0,2,0,2)
4. Dawid Stachyra 3+1 (1,S,0,1,1*)
5. Mikael Max 1 (0,1)
6. Dawid Lampart 5 (1,3,F/U,0,1)
7. Mateusz Szostek 0 (0)
8. Paweł Miesiąc 4 (2,2,0)

Torun - Zielona Gora 52-38
2009-05-17
Torun 52
1. Ryan Sullivan 11 (1,3,3,3,1)
2. Adrian Miedziński 13+2 (3,2*,2*,3,3)
3. Chris Holder 13+1 (3,2,2*,3,3)
4. Martin Smolinski 0 (0,0,-,-)
5. Wiesław Jaguś 9 (1,3,3,1,1)
6. Mateusz Lampkowski 2 (2,0,0,0,-)
7. Matej Kus 4 (0,3,1,0)

Zielona Gora 38
1. Piotr Protasiewicz 6+1 (2,1,1*,2,0)
2. Niels Kristian Iversen 0 (0,-,-,-,-)
3. Rafał Dobrucki 9 (2,2,1,2,2)
4. Fredrik Lindgren 2+2 (1*,1*,0,-)
5. Grzegorz Walasek 7+1 (2*,0,1,2,2)
6. Patryk Dudek 7 (3,3,1,S,0)
7. Grzegorz Zengota 7+1 (1,3,2,0,1*,0)

Gorzow - Czestochowa 39-51
2009-05-10
Gorzow 39
1. Tomasz Gollob 7+1 (3,1*,U,3,0,0)
2. David Ruud 5 (1,2,2,-)
3. Peter Karlsson 8+3 (2,2*,1*,2*,1)
4. Matej Zagar 7+1 (0,3,2,1,1*)
5. Rune Holta 6 (2,2,U,S,2)
6. Paweł Zmarzlik 0 (0,-,0,-,-)
7. Thomas H. Jonasson 6 (2,0,1,3)

Czestochowa 51
1. Lee Richardson 9 (2,0,3,1,3)
2. Michał Szczepaniak 5+1 (0,1,2*,2,0)
3. Tomasz Gapiński 1 (T/T,1,F/-,-)
4. Nicki Pedersen 15 (3,3,3,3,3)
5. Greg Hancock 13+2 (3,3,3,2*,2*)
6. Borys Miturski 1 (1,-,0,0,0)
7. Lewis Bridger 7 (3,1,1,1,1)

Gniezno - Daugavpils 53-37
2009-05-10
Gniezno 53
1. Peter Ljung 11+2 (2*,3,2,3,1*)
2. Dawid Cieślewicz 11+1 (3,2*,0,3,3)
3. Krzysztof Jabłoński 12 (3,2,2,3,2)
4. Piotr Paluch 6+4 (2*,1*,1*,2*)
5. Krzysztof Słaboń 10+3 (2,3,1*,2*,2*)
6. Marcel Kajzer 0 (0,S,0,-,-)
7. Filip Sitera 3 (1,2,0)
8. Mirosław Jabłoński NS

Daugavpils 37
1. Grigorij Łaguta 7+1 (S,3,0,1*,0,3)
2. Andriej Korolew 1 (1,0,-,-)
3. Roman Povazhny 3+1 (1,1*,1,0)
4. Christian Hefenbrock 6 (0,2,3,1,0)
5. Kjastas Puodżuks 1 (1,0,-,-)
6. Maksim Bogdanow 12 (3,3,1,3,2,0)
7. Artiom Łaguta 7+1 (2*,3,0,1,1)
8. Leonid Paura NS

Wroclaw - Torun 44-46
2009-05-10
Wroclaw 44
1. Scott Nicholls 6+2 (S,2*,1*,1,2)
2. Daniel Jeleniewski 9+1 (3,3,2,1*,0)
3. Tomasz Jędrzejak 7+1 (2,2,2*,1)
4. Davey Watt 4+1 (1*,0,3,0)
5. Jason Crump 10 (3,2,1,2,2)
6. Leon Madsen 2+1 (2*,-,-,0,-,)
7. Maciej Janowski 6+2 (3,2*,1*,0,S)

Torun 46
1. Chris Holder 13 (2,1,3,3,3,1)
2. Martin Smolinski 1 (1,-,-,0)
3. Ryan Sullivan 12 (3,3,0,0,3,3)
4. Adrian Miedziński 13+2 (0,3,2*,3,2*,3)
5. Wiesław Jaguś 2 (1,1,U,-)
6. Mateusz Lampkowski 0 (0,-,-,-,-)
7. Darcy Ward 5+1 (1,0,0,1,2*,1)

Zielona Gora - Gdansk 58-32
2009-05-03
Zielona Gora 58
1. Fredrik Lindgren 9+1 (0,2*,3,3,1)
2. Rafał Dobrucki 10+2 (3,3,0,2*,2*)
3. Piotr Protasiewicz 12+1 (2*,3,2,2,3)
4. Niels Kristian Iversen 6+1 (3,1,0,2*)
5. Grzegorz Walasek 9+2 (1*,2*,0,3,3)
6. Patryk Dudek 1 (1,-,-,-)
7. Grzegorz Zengota 11 (3,2,3,3,0)

Gdansk 32
1. Kenneth Bjerre 14 (2,2,2,3,3,2)
2. Renat Gafurov 2+2 (1*,0,1*,0)
3. Magnus Zetterström 3 (0,0,2,1,0)
4. Hans Andersen 4+1 (1,1,1*,1,-)
5. Adam Skórnicki 1 (0,1,-,0,0)
6. Martin Vaculik 8 (2,3,0,1,1,1)
7. Andriej Kobrin 0 (0)

Lodz - Krosno 54-36
2009-05-03
Lodz 54
1. Denis Sajfutdinow 4+1 (2,F/U,-,2*)
2. Mathias Schultz 0 (0,F/U,-,-,0)
3. Freddie Eriksson 2+1 (2*,0,0,-)
4. Piotr Dym 13+1 (3,3,2,3,2*)
5. Stanisław Burza 12+1 (1,3,2*,3,3)
6. Maciej Piaszczyński 9+1 (2*,3,1,3,S)
7. Simon Gustafsson 13 (3,3,1,3,3)
8. Henrik Gustafsson 1 (1)

Krosno 36
1. Roman Chromik 6+1 (3,1*,0,2,0)
2. Bartosz Kasprowiak 8 (1,2,1,2,2)
3. Lenar Nigmatzianow 1+1 (0,-,-,1*)
4. Tomasz Łukaszewicz 1 (1,0,-,-)
5. Jan Jaros 9 (2,3,0,3,0,1)
6. Mateusz Kowalczyk 5 (1,0,2,1,1)
7. Piotr Machnik 0 (S)
8. Josef Franc 6 (2,2,0,2")

" = Taktisk joker (dubblar poängen i det aktuella heatet)

Poznan - Daugavpils 53-38
2009-04-25
Poznan 53
1. Norbert Kościuch 6+3 (1*,1,2*,2*)
2. Mateusz Szczepaniak 9 (2,3,3,1,S)
3. Łukasz Jankowski 9+2 (2*,U,2,3,2*)
4. Zbigniew Suchecki 5+1 (3,1,1*,-)
5. Rafał Trojanowski 14 (3,3,3,3,2)
6. Adam Kajoch 4+1 (2,0,2*,0,0)
7. Grzegorz Str√≥żyk 0 (F)
8. Daniel Pytel 6 (3,3)

Daugavpils 38
1. Grigorij Łaguta 16 (3,3,2,3,2,3)
2. Christian Hefenbrock 6+2 (0,2*,1*,2,1)
3. Andriej Korolev 2 (0,1,1,0,-)
4. Danił Ivanov 1 (1,0,-,0)
5. Kjastas Puodżuks 3 (2,0,-,1,0)
6. Maksim Bogdanov 9+2 (3,1*,2,0,1*,2")
7. Artiom Łaguta 1 (1,U)
8. Wiaczesław Gieruckij - NS

" = Taktisk joker (dubblar poängen i det aktuella heatet)

Rybnik - Tarnow 31-59
2009-04-19
Rybnik 31
1. Mariusz Węgrzyk 7 (1,2,1,2,0,1)
2. Ricky Kling 0 (0,0,-,-)
3. Marcin Rempała 6 (1,1,2,2,0)
4. Denis Gizatullin 8 (0,3,S,U,2,3)
5. Ronnie Jamroży 3 (3,U,-,-)
6. Sławomir Pyszny 3 (1,0,2,0,-)
7. Rafał Fleger 0 (0,0)
8. Andriej Karpov 4+1 (2,1*,1)

Tarnow 59
1. Janusz Kołodziej 11 (3,2,1,3,2)
2. Jesper B. Monberg 5+1 (2*,0,3,0)
3. Piotr Świderski 13+2 (2*,3,2*,3,3)
4. Bjarne Pedersen 8 (3,1,3,1)
5. Sebastian Ułamek 12+2 (1*,3,3,3,2*)
6. Szymon Kiełbasa 6 (3,2,-,1,-)
7. Patrick Hougaard 4+1 (2*,1,1,0)

Gdansk - Gorzow 44-46
2009-04-19
Gdansk 44
1. Magnus Zetterström 7+2 (1*,2*,0,2,2)
2. Adam Skórnicki 9+2 (2,3,1,2*,1*)
3. Kenneth Bjerre 10+1 (2,2,2*,3,1)
4. Tobias Kroner 1+1 (0,1*,-,0)
5. Hans Andersen 11+1 (1*,2,2,3,3,0)
6. Martin Vaculik 6 (3,2,0,0,1)
7. Damian Sperz 0 (0)

Gorzow 46
1. Tomasz Gollob 14 (3,3,3,2,3)
2. Rafał Okoniewski 1 (0,0,1,0)
3. Matej Zagar 10+1 (3,1,2*,1,3)
4. Peter Karlsson 12+1 (1,3,3,3,2*)
5. Rune Holta 6 (3,1,1,1,0)
6. Adrian Szewczykowski 1+1 (1*,-,0,-,0)
7. Thomas H. Jonasson 2 (2,0,0)

Tarnow - Daugavpils 61-30
2009-04-13
Tarnow 61
1. Janusz Kołodziej 14 (3,3,3,3,2)
2. Jesper B. Monberg 6+2 (1,1,2*,2*)
3. Piotr Świderski 11+3 (2*,3,2*,2,2*)
4. Bjarne Pedersen 12+1 (3,1,3,2*,3)
5. Sebastian Ułamek 12 (2,3,3,3,1)
6. Szymon Kiełbasa 1+1 (1*,0,-,0,-)
7. Patrick Hougaard 5+2 (2,2*,1*)

Daugavpils 30
1. Grigorij Laguta 12 (2,2,2,3,3)
2. Wiaczesław Gieruckis 1+1 (0,-,1*,0,0)
3. Andriej Korolew 3 (1,0,1,1,S)
4. Leonid Paura 1 (0,1,-,-)
5. Kjastas Puodżuks 2 (1,0,1,0,-)
6. Maksim Bogdanow 10 (3,3,2,T/T,0,2)
7. Artiom Laguta 0 (0,0,0)
8. Jewgienij Karawackis 1 (0,1)

Lodz - Miszkolc 61-31
2009-04-13
Lodz 61
1. Mariusz Franków 12 (3,3,3,3,0)
2. Denis Sajfutdinov 6+1 (2*,U,1,3)
3. Freddie Eriksson 7+2 (2*,3,2*,S,-)
4. Piotr Dym 7 (3,S,3,1)
5. Stanisław Burza 9 (2,3,1,-,3)
6. Maciej Piaszczyński 5+2 (2*,1*,-,-,2)
7. Simon Gustafsson 11+1 (3,2*,3,3)
8. Rusłan Gatiatow 4+2 (2*,2*)

Miszkolc 31
1. Norbert Magosi 9+1 (1,2,2,3,0,1*)
2. Manuel Hauzinger 1 (T/T,1,0,0)
3. Laszlo Szatmari 1 (0,U,0,1,-)
4. Siergiej Darkin 2 (1,1,-,-,-)
5. Siemen Własow 12 (3,T/T,4",1,2,2)
6. Jozsef Tabaka 4 (1,0,2,T/T,1)
7. Martin Gavenda 2 (0,1,0,1)
8. Roland Kovacs 0 (0,0)

" = Taktisk joker (dubblar poängen i det aktuella heatet)

GP-kval, Gdansk
2009-04-07
1. Piotr Protasiewicz 14 (3,3,3,3,2)
2. Grzegorz Walasek 13 (3,3,3,1,3)

3. Janusz Kołodziej 12 (3,3,1,2,3)
4. Krzysztof Kasprzak 11+3 (2,1,3,3,2)
5. Piotr Świderski 11+2 (3,2,3,2,1)
----
6. Rune Holta 10 (1,3,2,2,2)
7. Tomasz Chrzanowski 6 (2,1,0,0,3)
8. Krzysztof Buczkowski 6 (2,0,0,1,3)
9. Tomasz Gapiński 6 (1,2,2,1,0)
10. Rafał Okoniewski 6 (1,2,2,0,1)
11. Daniel Jeleniewski 5 (0,0,2,3,0)
12. Adrian Gomólski 5 (2,1,1,1,0)
13. Adam Skórnicki 4 (0,0,0,3,1)
14. Tomasz Jędrzejak 4 (0,2,S,0,2)
15. Rafał Dobrucki 4 (0,S,1,2,1)
16. Karol Ząbik 3 (1,1,1,0,0)

Zielona Gora - Czestochowa 59-31
2009-04-05
Zielona Gora 59
1. Rafał Dobrucki 12+2 (3,1*,3,2*,3)
2. Niels Kristian Iversen 4 (0,2,1,1)
3. Piotr Protasiewicz 11+4 (2*,3,2*,2*,2*)
4. Fredrik Lindgren 10 (3,1,3,3,0)
5. Grzegorz Walasek 12+1 (2*,3,3,3,1)
6. Grzegorz Zengota 9 (3,3,d,0,3)
7. Artiom Wodjakow 1 (1)

Czestochowa 31
1. Kamil Cieślar 0 (-,-,-,-)
2. Sławomir Drabik 4 (2,0,2,0,0)
3. Lee Richardson 8+1 (1,1,1*,0,2,3)
4. Tomasz Gapiński 7+1 (S,2,2,0,1,2*)
5. Michał Szczepaniak 5 (1,3,0,0,1)
6. Borys Miturski 0 (0,0,0,-)
7. Tai Woffinden 7+1 (2,1*,2,1,1)

Daugavpils - Grudziadz 55-37
2009-04-05
Daugavpils 55
1. Grigorij Łaguta 15 (3,3,3,3,3)
2. Leonid Paura 1 (1,0,-,-)
3. Christian Hefenbrock 1 (0,1,-,0)
4. Andriej Korolew 8 (2,3,2,1,0)
5. Kjastas Puodzuks 9+1 (1,2*,3,1,2)
6. Maksim Bogdanow 14+1 (3,3,3,2*,3)
7. Artiom Łaguta 5+1 (u,2*,3)
8. Wiaczeslaw Gieruckis 2 (1,1)

Grudziadz 37
1. Matej Ferjan 13 (2,2,1,4",2,2)
2. Eric Andersson 0 (0,0,-,-)
3. Oliver Allen 4 (3,1,0,-,0)
4. Kamil Brzozowski 1 (1,0,-,S)
5. Rory Schlein 10+1 (2,2,3,2,1*)
6. Artur Mroczka 1 (1,0,-,0)
7. Kevin Wölbert 7+1 (2,1*,1,0,3)
8. Grzegorz Knapp 1 (1,F)

" = Taktisk joker (dubblar poängen i det aktuella heatet)

Lublin - Lodz 38-52
2009-04-05
Lublin 38
1. Tomasz Rempała 8+1 (2,3,1,1*,0,1)
2. Lubos Tomicek 5 (0,3,2,S)
3. Hynek Stichauer R/R
4. Andreas Messing 11 (0,3,3,3,2,T/T)
5. Jacek Rempała 7+1 (2,1*,2,2,S)
6. Rafał Klimek 3+1 (1*,2,0,0)
7. Jonas Messing 2 (2,0,0)
8. Kirił Filinow 2 (U,T/T,2)

Lodz 52
1. Mariusz Franków 9 (1,2,1,2,3)
2. Denis Sajfutdinov 12+2 (3,1*,3,3,2*)
3. Piotr Dym 5 (2,3,0)
4. Rusłan Gatiatow 0 (T/T,0)
5. Stanisław Burza 3+1 (1,0,1*,1)
6. Maciej Piaszczyński 7+1 (0,3,2,1*,1)
7. Simon Gustafsson 14 (3,2,3,3,3)
8. Matthias Schultz 2+1 (1*,1)

Zielona Gora - Poznan 52-38
2009-03-31
Zielona Gora 52
1. Rafal Dobrucki 15 (3,3,3,3,3)
2. Tomasz Halicki 1 (0,-,-,-,1)
3. Piotr Protasiewicz 9 (3,3,3,-)
4. Artiom Wodjakow 5+2 (0,1,2*,2*,0)
5. Grzegorz Walasek 8+1 (0,3,2*,3)
6. Grzegorz Zengota 14+1 (3,3,2*,3,3)
7. Janusz Baniak 0 (0,0,0,0,0)
8. Mateusz Lukowiak 0 (0)

Poznan 38
1. Norbert Kosciuch 7 (2,0,1,2,2)
2. Lukasz Jankowski 4+2 (1*,2,S,1*)
3. Zbigniew Suchecki 6+3 (1*,1,1*,2,1*)
4. Daniel Pytel 7+1 (2,0,2,1,2*)
5. Rafal Trojanowski 8 (2,2,1,0,3)
6. Adam Kajoch 4+2 (2,1*,-,0,1*)
7. Grzegorz Strózyk 2+2 (1*,1*)

Kryterium Asow, Bydgoszcz
2009-03-29
1. Andreas Jonsson 12 (2,2,3,2,3)
2. Piotr Protasiewicz 11 (2,1,3,3,2) + 3
3. Emil Sajfutdinow 11 (3,1,1,3,3) + 2
4. Wiesław Jaguś 10 (3,1,0,3,3)
5. Krzysztof Kasprzak 9 (3,3,1,1,1)
6. Adrian Miedziński 9 (2,2,2,3,0)
7. Krzysztof Buczkowski 8 (1,1,2,2,2)
8. Grzegorz Walasek 8 (2,2,2,1,1)
9. Krzysztof Jabłoński 7 (1,3,1,0,2)
10. Sebastian Ułamek 6 (3,3,U,0,-)
11. Jarosław Hampel 6 (S,0,2,2,2)
12. Tomasz Gapiński 5 (0,S,0,2,3)
13. Tomasz Chrzanowski 5 (1,3,1,0,0)
14. Jonas Davidsson 5 (0,0,3,1,1)
15. Rune Holta 5 (1,0,3,1,S)
16. Tomasz Jędrzejak 3 (0,2,0,U,1)
17. Antonio Lindbäck 0 (F)
18. Marcin Jędrzejewski - NS

Ostrow - Stal Gorzow 41-36
2009-03-22
Ostrow 41
1. Karol Ząbik 9+1 (2,2,3,2*)
2. Daniel Nermark 6+2 (1,1*,2*,2)
3. Robert Miśkowiak 8+2 (3,1*,2,2*)
4. Sebastian Ułamek 8+2 (2*,2,1*,3)
5. Adrian Gomólski 6 (1,3,2,0)
6. Karol Sroka 0 (S,-,S,-,-)
7. Piotr Szóstak 0 (S)
8. Piotr Dym 4+1 (0,1*,3)

Stal Gorzow 36
1. Tomasz Gollob 6 (3,3,-,-)
2. Rafał Okoniewski 4 (S,0,3,1)
3. Thomas H. Jonasson 5 (0,2,0,3)
4. Paweł Zmarzlik 4 (1,1,1,1)
5. Rune Holta 9 (3,3,3,S)
6. Adrian Szewczykowski 6+1 (3,2*,0,0,1)
7. Łukasz Cyran 2 (2,0,0)

Gorzow - Ostrow 55-35
2009-03-21
Gorzow 55
1. Tomasz Gollob 11+1 (3,2*,3,3)
2. Rafał Okoniewski 11+1 (1,3,2*,3,2)
3. Matej Zagar 11 (3,3,3,2)
4. Thomas Jonasson 3+1 (0,2*,0,1,0)
5. Rune Holta 11+1 (3,3,3,2*)
6. Adrian Szewczykowski 5+1 (3,2*,U,0,0)
7. Paweł Zmarzlik 3+1 (2*,1)
8. Łukasz Cyran 0 (0)

Ostrow 35
1. Karol Ząbik 10 (2,0,2,3,3)
2. Daniel Nermark 3+1 (0,1,1*,1)
3. Robert Miśkowiak 3+2 (T/T,1*,S,0,2*)
4. Tomasz Jędrzejak 8 (2,2,1,2,1)
5. Adrian Gomólski 6 (T/T,1,2,0,3)
6. Karol Sroka 0 (U,0)
7. Piotr Szóstak 1 (1)
8. Piotr Dym 4+2 (1*,1,S,1*,1)


Engelska resultat
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005



© Indianerna Speedway 2014 - Kontakta kansliet: kansli@indianerna.nu