;
Start | Nyheter | Lagen | Kalender & Resultat | Klubbinfo | Arenan | Historik | 600-klubben | Servicegrupp | Länkar | Webbutiken | Support | Press

Nästa match
VS
Smederna Indianerna
Eskilstuna
Klockan: 19:00
Datum: 2016-06-28

Entrepriser 2016 (elitserien)
Vuxen (18+ år): 170:-
Ungdom (16-18 år): 80:-
Barn (0-15 år): fri entré.
Parkering: gratis.
Läktarplats: 40:-

Nästa månadsmöte
Datum: 15 augusti
Tid: 19,00
Plats: Klubbstugan






Nästa match - Elit B




ICA Maxi Arena
Klockan:
Datum:

Startlista USM Kval 2014 Kval 1 o 2
Startlista USM-kval 2014
USM Kvalet körs i år i Mariestad och Eskilstuna lördagen den 9 augusti.

Nedan följer startlistor för kvalen.

Eventuella återbud meddelas Stefan Gustavsson på alundakrossen@telia.com

USM Kval - 1 - Eskilstuna den 9 augusti
1 Emil Millberg Masarna/Gasarna SK
2 Max Ruthström Bysarna/Gotlands MF SK
3 Anton Woss Indianerna/Kumla MSK
4 Christoffer Selvin Örnarna/Mariestads MK
5 Max Belsing Smederna/Smederna SF
6 Philip Olofsson Bysarna/Gotlands MF SK
7 Andreas Svensson Indianerna/Kumla MSK
8 Albin Andersson Örnarna/Mariestads MK
9 Elliot Holm Masarna/Gasarna SK
10 Viktor Ohlsson Vargarna/SMK Östgöta
11 Henrik Bergström Skepparna/Westerviks MSK
12 Sebastian Selvin Örnarna/Mariestads MK
13 Timothy Turesson Dackarna/Målilla MK
14 Filip Hjelmland Dackarna/Målilla MK
15 Segrare i kvalheat
16 Tvåan i kvalheat

Kvalheat om två ordinarie platser i USM Kvalet
17 Pontus Didriksson Valsarna/Hagfors MCK
18 Alexandra Svensson Indianerna/Kumla MSK
19 Alexander Jacobsson Smederna/Smederna SF
20 Axl LindborgElit Vetlanda/Vetlanda MS

Kallas vid ev. återbud
21 Nathalie Lundqvist Smederna/Smederna SF
22 Sebastian Nyström Skepparna/Westerviks MSK

USM Kval - 2 - Mariestad den 9 augusti
1 Noel Wahlqvist Skepparna/Westerviks MSK
2 Jacob Nilsson Valsarna/Hagfors MCK
3 Jesper Persson Aspgren Masarna/Gasarna SK
4 Alexander Rånge Örnarna/Mariestads MK
5 Jonatan Gran Indianerna/Kumla MSK
6 Jakob KraftElit Vetlanda/Vetlanda MS
7 Gottfrid Erlandsson Dackarna/Målilla MK
8 Erik Ivarsson Örnarna/Mariestads MK
9 Joakim Christensen Dackarna/Målilla MK
10 Oskar Ohliw Lejonen/Gislaveds MK
11 Alexander Woentin Elit Vetlanda/Vetlanda MS
12 Anton Karlsson Skepparna/Westerviks MSK
13 William Björling Dackarna/Målilla MK
14 Jonathan Ejnemark Örnarna/Mariestads MK
15 Segrare i kvalheat
16 Tvåan i kvalheat

Kvalheat om två ordinarie platser i USM Kvalet
17 Emil Nilsson Valsarna/Hagfors MCK
18 Henrik Fernström Örnarna/Mariestads MK
19 Vilgot Erlandsson Dackarna/Målilla MK
20 Emil Albrechtsen Elit Vetlanda/Vetlanda MS

Kallas vid ev. återbud
21 Jonas Karlsson Örnarna/Mariestads MK
22 Albin Born Vargarna/SMK Östgöta

Publicerat: 2014-07-14 13:20:00
Skribent: Steve Persson
Fler nyheter
[2015-10-06] - Prova på MicroSpeedway och 80 – 125cc! Läs vidare >>>
[2014-08-12] - Microspeedway 17 augusti Läs vidare >>>
[2014-07-11] - Onsdagen och torsdagens resultat Läs vidare >>>
[2014-07-11] - Dags för Storbritanniens Grand Prix Läs vidare >>>
[2014-07-10] - Ny tävlingsdag på uppskjuten div.1-match Läs vidare >>>
[2014-07-10] - Match i ungdomserien på lördag 12 juli kl.11:00 Läs vidare >>>
[2014-07-09] - Matchrapport, bilder, statistik och topplista Läs vidare >>>
[2014-07-09] - Ny förlust på bortaplan Läs vidare >>>
[2014-07-08] - Radiosändning från Vetlanda Läs vidare >>>
[2014-07-07] - Inför: Elit Vetlanda - Indianerna Läs vidare >>>



© Indianerna Speedway 2014 - Kontakta kansliet: kansli@indianerna.nu